Дитяче ожиріння - актуальна проблема нашого часу

Дитяче ожиріння - актуальна проблема нашого часу

12:48 Серпень 29, 2020

Життя 6441 5 хвилин

Magyar

По даним міжнародної експертної групи, більше 30 відсотків населення світу страждають від зайвої ваги. І чим більш економічно розвинена країна, тим вищі показники ожиріння серед населення, наприклад, в Німеччині і США проблеми з вагою має кожен другий. Але за останні 20 років підвищений індекс маси тіла фіксується не тільки у дорослих, а й у молодшого покоління – за експертними підрахунками за вказаний термін кількість дітей з надмірною вагою виросла в двічі. І це може стати серйозною проблемою не тільки для фізичного, але й для психологічного стану дитини в майбутньому.

Негативні наслідки ожиріння

Попри хибну думку більшості людей, ожиріння у дітей – це не завжди наслідок неправильного харчування чи вживання шкідливої їжі, іноді проблема зв’язана з порушенням механізму формування і відкладення жирової тканини. В результаті чого в організмі дитини порушуються нейрорегулятивні і метаболічні процеси, що призводить до патологічних збоїв в роботі внутрішніх органів.

За статистикою, більше 60 відсотків дітей, що страждали на ожиріння в ранньому віці, отримали тяжкі хворобі вже до 20 років:

1. Соматичні захворювання – артроз, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія.

2. Порушення в роботі ендокринної системи та метаболічних процесів.

3. Серцево-судинні відхилення.

4. Набуте безпліддя та хвороби сечовивідних шляхів.

5. Онкологічні патології.

На жаль, поки не існує ефективного лікування тяжких форм ожиріння для будь-якого віку – жоден препарат не має 100-відсоткової гарантії. Тому в більшості випадків доводиться звертатися за допомогою хірургів для корекції і зменшення об’ємів шлунку і кишківника.

Психологічні труднощі

Крім фізичних проблем діти з надмірною вагою мають знижену самооцінку і ряд інших психологічних відхилень: емоційні розлади, агресивна поведінка, депресія. Згодом це може вплинули на майбутній рівень освіти, адже діти важче засвоюють новий матеріал і можуть мати складнощі с концентрацією уваги. В результаті, люди, що мали підвищений індекс маси в дитинстві, мають нижчий рівень життя, особливо, якщо проблеми з фігурою залишились і в дорослому віці. При цьому питання має і зворотній ефект – люди, які мали низьку самооцінку в дитинстві, до 30 років набирали зайву вагу.

Дослідження Сіднейського університету показали, що корекція харчової поведінки і лікування ожиріння в ранньому віці допоможе уникнути більшості психологічних розладів, а також покращити фізичний і емоційний стан дитини.

Методи лікування

Оскільки єдиної методики лікування поки не існує, лікарі рекомендують притримуватися 3 основних кроків для покращення стану, доки проблема не стала критичною:

1. Підвищення фізичної активності – батькам необхідно знизити час перебування дитини з гаджетами, замінивши їх на прогулянки на свіжому повітрі.

2. Правильна харчова поведінка – здорове збалансоване харчування набагато ефективніше за жорсткі дієти.

3. Психологічна підтримка. Не потрібно сварити чи соромити дитину за її вагу, бо це може мати зворотній ефект. Краще доступно обговорювати проблему и показати ефективність здорового харчування на своєму прикладі.

Лікарі відмічають, що зменшити ризик дитячого ожиріння допоможе контроль і профілактика переїдання ще в період новонародженості.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня