Чи страждає дитячий мозок від взаємодії з гаджетами?

Чи страждає дитячий мозок від взаємодії з гаджетами?

16:35 Серпень 29, 2020

Життя 3688 4 хвилини

Наукова група Барселонського інституту глобального здоров’я провела масштабне дослідження, в рамках якого вивчала вплив сучасних гаджетів на формування мозку дітей. Для цього вчені спробували знайти зв’язок між об’ємами головного мозку і різними дозами електромагнітних полів типу RF-EMF, які випромінюються “розумними” портативними апаратами.

Специфіка дослідження

Щоб досягти максимально правдивих результатів барселонські науковці запросили до дослідження більше 2500 дітей віком 9-12 років. Такі вікові параметри були визначені, як оптимальні для вивчення, адже діти 9-12 років вже активно користуються гаджетами, але їх мозок досі знаходиться в фазі росту і формування.

Для достовірності даних батьки заповнили розширену анкету, де вказали всі типи взаємодії дітей з смарт-пристроями. В результаті дослідники отримали три основних типи експлуатації:

1. Телефонні розмови – близько 27%.

2. Взаємодія з екраном: ігри, інтернет-серфінг, соціальні мережі – 60%.

3. Безконтактній вплив з навколишнього середовища – 13%.

А для оцінки об’ємів різних відділів головного мозку дітям робили МРТ.

Неочікувані результати

Після тривалого вивчення результатів томографії і загальних чи специфічних змін розмірів різних частин мозку маленьких респондентів науковці не змогли знайти наслідків негативних впливів. Більш того, вчені не виявили взагалі жодного зв’язку між змінами об’ємів мозку і тривалим використанням гаджетів з випромінюванням RF-EMF. Також на формування дитячого організму не впливають довготривалі телефонні розмови чи взаємодія з екраном телефону.

Однак дослідники відмічають, що досі не вивченим залишається віддалений вплив мобільних пристроїв з бездротовим інтернет-підключенням на розмір хвостатого ядра мозку – відділу, що відповідає за формування пам’яті і координацію рухів. Ця взаємодія може бути пов’язана з індивідуальними особливостями деяких дітей, але батькам все ж рекомендують обмежувати час експлуатації гаджетів замінюючи його регулярними прогулянками та іграми на свіжому повітрі.

Медична точка зору

Хоча явної шкоди мобільних телефонів для дітей виявлено не було, психологи відмічають, що у підлітків, що зловживають сучасними технологіями, частіше зустрічаються розлади психологічного характеру. Наприклад, за інформацією лікарів з клініки SickKids за останні 5 років в рази зросла кількість пацієнтів з параноїдальними і суїцидальними розладами серед дітей підліткового віку. А в Канаді лікарі фіксують ріст відвідувань відділення невідкладної допомоги пацієнтами 5-24 років на 45 відсотків. Тому місцевим батькам і школам також рекомендується обмежувати використання мобільних телефонів і соціальних мереж для дітей.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня