Щороку близько половини світових водних ресурсів викрадається

Щороку близько половини світових водних ресурсів викрадається

11:03 Серпень 31, 2020

Життя 4323 3 хвилини

Magyar

Через зміни клімату дефіцит води стає зростаючою загрозою, але водночас водопостачання у світі неухильно зменшується й через крадіжки.

Щороку 30–50 відсотків світових запасів води викрадаються головним чином у зв’язку із забезпеченням сільськогосподарських інтересів фермерів, виявило нове міжнародне дослідження, проведене співробітниками Університету Аделаїди в Австралії й висвітлене у виданні The Guardian. Для наукової праці, опублікованої в Nature Sustainability, було здійснено три тематичні дослідження з вивчення австралійських бавовняних полів, американських посівів конопель та іспанських плантацій полуниці.

За словами Адама Лоха, провідного автора дослідження, роботі науковців заважає той факт, що часто вони не можуть отримати дані про цю діяльність у країнах, які розвиваються. Однак не слід вважати, що крадіжки води не трапляються в розвинених державах. У сільському господарстві багатих країн водні ресурси також розкрадаються.

Відповідаючи на питання, чи матимуть фермери чим зрошувати свої поля, автори зазначили, що це залежить від таких основних причин, як ставлення суспільства, інституційні рамки та невизначеність щодо майбутнього.

«Якщо фермерів спонукатимуть красти воду, бо її мало, а їм треба буде зрошувати свої врожаї, щоб ті вижили, та якщо ціна води залишатиметься вищою, ніж сума штрафу за крадіжку, вони крастимуть воду», – додав дослідник, пояснивши, що мається на увазі під інституційними рамками.

Розкрадання води є значною проблемою, оскільки світовим водним ресурсам уже й без того загрожує зміна клімату, саме тому і відбуваються постійні крадіжки.

Джерело: hvg

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня