Світ має бути готовим до наступних панлемій – заява ВООЗ

Світ має бути готовим до наступних панлемій – заява ВООЗ

20:43 Вересень 7, 2020

Життя 3555 3 хвилини

Magyar

Про це напередодні заявив гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреісус. «Це не остання пандемія. Історія вчить нас, що спалахи хвороб та пандемії є, по суті, частиною життя», – констатував гендиректор ВООЗ.

Він також підкреслив, що коли «прийде наступна пандемія, світ повинен бути підготовлений» до неї більшою мірою, ніж «він був у цей раз».

До слова, на минулому тижні у одному зі своїх інтерв’ю він повідомив, що держави можуть уникнути повторного введення заходів самоізоляції у зв’язку з пандемією коронавірусу, якщо зроблять вивірені кроки по боротьбі з інфекцією.

І також назвав самоізоляцію прямолінійним інструментом, який багато де привів до важких наслідків. «При наявності правильного поєднання цілеспрямованих і вивірених заходів можна уникнути самоізоляції у подальшому», – відзначив очільник ВООЗ. При цьому він звернув увагу на досвід країн, «які використовують заснований на інформації підхід із метою цілеспрямованої відповіді на загрозу COVID-19».

На його думку, це дозволяє їм поступово і безпечно відкриватися, зберігаючи готовність швидко реагувати на нові осередки загрози ковідінфекції.

А між тим, відомий німецький вірусолог Генрік Штрік у статті видання The Independent попередив про те, що коронавірус «затаївся», і може зберегтися і через три роки.

За словами німецького фахівця, людям вже просто необхідно пристосувати свій спосіб життя у нових умовах: дотримуватися соціальної дистанції, носити маски та уникати масових заходів тощо. І все це для того, щоб у майбутньому не допустити вибухового зростання інфікування. «Вірус не зникає. Тепер він став частиною нашого повсякденного життя», – наводить The Independent слова німецького вірусолога.

При цьому Генріх Штрік зазначив, що дуже важливо зупинити масові заходи, оскільки вони можуть спровокувати масові спалахи захворювань. Крім того, вірусолог закликав дотримуватися і інших запобіжних заходів.

Німецький учений також заявив, що винайдення вакцини є «чудовою новиною», однак застеріг від надмірного оптимізму з цього приводу. На його думку, дуже важливим елементом у боротьбі з коронавірусом у майбутньому може стати формування колективного імунітету.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня