Norvégia korlátozza a mesterséges intelligencia használatát az iskolákban
Norvégia szigorú szabályokat vezet be a mesterséges intelligencia (MI) iskolai használatára. Az általános iskolákban szinte teljesen megtiltják az MI-eszközök alkalmazását, a nagyobb diákok számára pedig csak korlátozottan engedélyezik.
Az új szabályok szerint az elsőtől a hetedik osztályig tanuló, 6–13 éves gyermekek általában nem használhatnak mesterséges intelligenciát a tanulás során. A 8–10. évfolyamos, 14–16 éves diákok már használhatják ezeket az eszközöket, de csak tanári felügyelet mellett.

A norvég kormány szerint a generatív MI kritikátlan használata hátráltathatja a tanulási folyamatot, és ronthatja a diákok alapvető készségeinek fejlődését. A cél ezért egyértelmű irányelvek bevezetése az iskolákban.
A tanároknak megfelelő tudással kell rendelkezniük az MI-eszközök kezeléséhez, amit az oktatási hatóság is figyelemmel kísér. A középiskolásokra viszont nem vonatkozik teljes tiltás: nekik meg kell tanulniuk felelősen használni a mesterséges intelligenciát a jövőbeli tanulás és munka érdekében.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás