Ковідна мапа України та навчальний рік в умовах карантину: коротко про головне

Ковідна мапа України та навчальний рік в умовах карантину: коротко про головне

19:16 Вересень 9, 2020

Життя 3695 8 хвилин

Кількість заражених коронавірусом в Україні стрімко зростає. Добовий показник цього тижня наблизився до 3 тисяч хворих! Окрім того, б’ємо рекорди і за кількістю смертей за добу. Лікарні переповнені, а до «червоної» зони потрапляє все більше і більше населених пунктів України.

Утім повернення до суворого карантину українці бояться ще більше, ніж самої хвороби. Та і в уряді запевняють, що переходити в режим очікування не можна, бо економіка просто не витримає.

Новий навчальний рік стартував, та чи надовго?

З антисептиками, масками і дистанцією таки стартував новий навчальний рік. Утім День знань відбувся без традиційних лінійок та гучних святкувань. Через пандемію коронавірусу свято першого дзвоника в школах замінили на альтернативні формати, які дозволяють уникнути скупчення дітей.

І все ж із 1 вересня до класів та аудиторій зможе повернутися більшість українських школярів та студентів – за винятком тих середніх і вищих навчальних закладів, які потрапляють у «червоні» карантинні зони. Там навчання поки дозволено лише в дистанційному режимі. Оскільки на Закарпатті «червоних» зон немає, то тут роботу відновили у всіх навчальних закладах. Обласний центр – не виняток.

– Всі заклади освіти Ужгорода готові прийняти дітей. 1 вересня – це День знань, але цього року він відбувся без традиційних святкувань. Діти прийшли в навчальні заклади, щоб зустрітись із вчителем, дізнатися розклад своїх занять. Їх розвели по різних локаціях, щоб уникнути найменшого скупчення дітей, – зазначила начальниця управління освіти Ужгородської міської ради Наталія Мухомедьянова.

За її словами, кожну школу інспектували комісії, до яких входили санепідеміологи та інші фахівці. Вони перевіряли готовність закладу до початку роботи. Усі акти підписані, тобто це свідчить, що заклади освіти готові до навчального року. Як повідомила Наталія Богданівна, заклади закупили дезинфекційні засоби, маски, безконтактні термометри, мило рідке, паперові рушники. Повністю обладнані й медичні кабінети. Тобто зроблено все можливе, щоб і діти, і працівники шкіл мали всі умови.

– Це був дійсно незвичайний День знань. Жодних урочистостей, натомість – спілкування з класним керівником. Із дітьми провели урок про безпеку життєдіяльності, зокрема про COVID-19. Розповіли, як захиститися від цієї недуги. У цей час батьки чекали на вулиці. До навчального закладу вони не заходили, – розповідає директор ужгородської спеціалізованої ЗОШ I-III ст. №2 із поглибленим вивченням окремих предметів Ярослав Кирлик. – Ми розділили дітей на два потоки при вході до приміщення, аби уникнути скупчення. На перерві класні керівники провітрювали приміщення, обробляли антисептиком ручки та перила. Завтра теж діти заходитимуть до школи двома потоками о 8.30 та 8.40.

Керівник навчального закладу розповідає, що зараз директори шкіл перебувають в очікуванні, що буде далі. І за можливості працюють над тим, аби оснащити класи вебкамерами для дистанційного навчання. Адже не виключено, що вже незабаром доведеться знову вчитися на відстані.

Батьки школярів теж налаштовані не надто позитивно. Кажуть, навіть особливо не витрачалися на одяг та шкільне приладдя, бо дистанційне навчання – не за горами.

Цікавим ж є те, що не встигли в Україні школи відчинитися, як уже зачинилися на карантин. Школи одна за одною здаються перед COVID-19. Такі новини летять із Львова, Києва, Миколаєва, Бердянська, Тернополя, Вінниці. Класи йдуть на самоізоляцію, варто тільки одному учню захворіти.

Аби вберегти дітей від COVID-19, прогресивні школи столиці та приватні навчальні заклади проводять уроки на відкритому повітрі. Сидячи на свіжому повітрі в міських парках, діти проходять навчальну програму. Вчителі кажуть, викладати саме так і безпечно, і корисно. Тож такі уроки в умовах пандемії – ідеальні.

Ковідна мапа стрімко червоніє

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) на засіданні у четвер, 3 вересня, встановила нове епідемічне зонування в Україні із 7 вересня. Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов у своєму Telegram-каналі.

– Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Із 00 годин 00 хвилин 7 вересня (понеділок) почне діяти нове епідемічне зонування, – написав він.

Єдиним обласним центром, який через поширення коронавірусу із 7 вересня поповнив список міст та районів «червоної» зони, став Тернопіль. Окрім цього, до переліку було внесено Бучацький, Гусятинський, Монастирський, Теребовлянський, Тернопільський і Чортківський райони Тернопільської області.

Варто зазначити, що мери Івано-Франківська та Тернополя збираються судитися з урядом через зарахування міст до «червоної» зони.

А тим часом кількість хворих та померлих за добу б’є рекорди. 5 вересня повідомлялося про 2 836 нових випадків зараження коронавірусом за попередню добу в Україні, а 3 вересня – про найбільшу кількість жертв від коронавірусу – 54 померлі за добу. Тож підстав для оптимізму – нуль.

Почалося те, чого всі так боялися. Нестача місць у лікарнях, скасування планових операцій, відділення та корпуси перетворюють на ковідні.

Єдиний порятунок від коронавірусу – вакцина. Утім, як довго ще нам на неї чекати – залишається загадкою.

Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня