Ukrajna és Oroszország újabb fogolycserét hajtott végre az 1000-et 1000-re program harmadik szakaszaként
Ukrajna és Oroszország pénteken lebonyolította az 1000-et 1000-re fogolycsere-program harmadik szakaszát, amelynek keretében 160 ukránt szállítottak haza Oroszországból – közölte Volodimir Zelenszkij elnök a Telegram-csatornáján, számolt be az rbc.ua hírportál.

A jelentés szerint az elnök jelezte: „Továbbra is folytatjuk az ukránok hazaszállítását az orosz fogságból. Ma 160 katonát engedtek szabadon a fogságból. Mindegyikük 2022 óta volt fogságban.” A tájékoztatása szerint a szabadon bocsátottak között vannak az ukrán fegyveres erők, az Állami Különleges Szállítási Szolgálat, a Nemzeti Gárda és a határőrség katonái. Olyan harcosok, akik Mariupol, az Azovsztal, Donyeck, Luhanszk, Harkiv, Zaporizzsja, Kijev, Csernyihiv és Szumi irányát védték.
„Mindenkit számon tartunk, aki fogságban van. Minden nevet ellenőrzünk. Mindenkit vissza kell hoznunk – katonákat és civileket egyaránt” – tette hozzá az elnök.
„A szabadon bocsátottak között Mariupol 115 védője van. A katonákon és őrmestereken kívül 58 tiszt térhetett haza. A legfiatalabb szabadon bocsátott védő 26 éves. A legidősebb 66 éves” – áll a jelentésben. Minden védőre orvosi ellátás, a kezelés, a készpénzes támogatás, okmányok helyreállítása és rehabilitáció vár.
(vb/rbc.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás