ЄС обіцяє велику кількість дешевої вакцини на наступний квітень

ЄС обіцяє велику кількість дешевої вакцини на наступний квітень

21:07 Вересень 10, 2020

Життя 3202 6 хвилин

Magyar

Європейська комісія веде переговори з провідними фармацевтичними компаніями щодо придбання вакцини проти коронавірусу. Мета залишається незмінною: всі потребуючі європейці повинні отримати щеплення.

Офіційний Брюссель поки не планує купувати російську вакцину, а визначати, хто отримає щеплення у першому чергу в країнах-членах не входить до його компетенції. Представниця Європейської комісії днями поділилася інформацією щодо стратегії вакцинації ЄС.

У серпні Європейська комісія підписала контракт з AstraZeneca на придбання потенційної вакцини проти коронавірусу, водночас тривають переговори із ще чотирма кампаніями і на завершальній стадії із п’ятою компанією, – повідомила Сандра Галліна, заступник голови Генерального директорату Європейської комісії з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів відповідному комітету Європейського парламенту.

Зустріч у понеділок ввечері відбулася з метою надати комітету більш прозору картину, серед іншого, про те, хто веде переговори з відповідними фармацевтичними компаніями від імені ЄС, які юридичні гарантії матимуть громадяни ЄС та скільки часу займе, поки вакцина фактично потрапить до країн – членів ЄС.

Як виявилося, комітет все ще дотримується початкової ідеї про надання дозволу на продаж вакцини проти коронавірусу найпізніше до кінця року – спочатку вона буде доступна в обмежених кількостях в Європі, більші кількості очікуються в квітні наступного року.

Європейська комісія поки не планує придбання російської вакцини. Паралельно з AstraZeneca, комітет планує укласти контракти з французькою компанією Sanofi та американськими Moderna та Johnson & Johnson. Про продаж російської вакцини в Європі не йдеться – вона має російську реєстрацію, котра не входить до європейської системи регулювання лікарських засобів та мережі Європейського агентства з лікарських засобів (EMA). «А у всіх в інтересах придбання вакцини з належною оцінкою та з повною впевненістю», – аргументувала Галліна. За її словами, роботу EMA підтримує велика кількість експертів, у процесі мають право брати участь і держави-члени за допомогою наукових співробітників, тому Єврокомісія веде переговори разом із державами-членами.

До речі, укладені контракти дають комітету можливість відмовитися від фармацевтичного виробника, якщо виявиться, що кінцевий продукт не підходить. Це необхідно з огляду на те, що офіційний Брюссель витратить багато мільярдів євро на вакцини: згідно з нещодавнім повідомленням, 16 мільярдів євро, зібраних на конференції донорів на початку травня, повністю направлять на це.

Наразі неясно (цим цікавиться і Європейський парламент), хто веде переговори з транснаціональними корпораціями від імені Європейського комітету: за словами заступника голови Генерального директорату, це делеговані державами-членами особи, які виконують свою роботу з відповідними гарантіями, аби не виникло конфлікту інтересів.

Під час засідання Європарламенту також йшлося про те, як офіційний Брюссель планує розподіляти вакцину, придбану із загальної каси, між країнами. За словами Сандри Галліни, країни з більшою чисельністю населення отримають більше вакцин. Звичайно, мета полягає в тому, щоб із часом її отримали всі, хто потребує. Оскільки Європейська Комісія не має повноважень вирішувати, кому слід робити щеплення в першу чергу, держави-члени встановлюватимуть це самостійно. Водночас Єврокомісія рекомендує щепити в першу чергу людей старше 65 років, а також медичних працівників.

Спеціаліст також повідомила, що прагнуть отримати вакцину за найбільш доступною ціною, маючи на увазі, що жителі держав-членів мають дуже різні доходи. Відповідоючи на питання, Сандра Галліна припустила, що вартість становитиме від п’яти до п’ятнадцяти євро.

Під час засідання депутатка Європарламенту від угорської фракції Fidesz-KDNP Едіна Товт запитала фахівця, чи не буде необхідності в кампанії з її популяризації з правильною інформацією, з огляду на те, що деякі європейці скептично ставляться до вакцинації. У відповідь експерт Єврокомісії повідомила, що «просувати» вакцину повинні держави-члени, а Комісія, в свою чергу, намагається зробити все можливе, щоб запобігти надходженню до громадськості неправдивої інформації щодо неї.

Джерело: Magyar Nemzet

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня