Туреччина почала створювати реальних бойових автономних роботів для потреб своєї армії

Туреччина почала створювати реальних бойових автономних роботів для потреб своєї армії

21:28 Вересень 15, 2020

Життя 3687 5 хвилин

Туреччина останнім часом дуже прогресує у плані військових технологій і вже показала свою військову могутність у Сирії та Лівії. Особливо це стосується «діяльності» турецьких безпілотників, які на сьогоднішній день є, можливо, найкращими у світі.

А напередодні з’явилася офіційна інформація про те, що вона вже веде серйозну роботу зі створення підрозділів бойових роботів, які зможуть виконувати завдання практично автономно, лише під загальним контролем оператора.   У розробці робота, що зовні нагадує міні-танк, беруть участь турецькі оборонні держкомпанії Havelsan, Aselsan, Roketsan і інші. Про це напередодні повідомили ряд авторитетних турецьких видань.

За їхньою інформацією, очікується, що вже до кінця поточного року буде випробуваний «безпілотний наземний апарат», який зможе автономно працювати у взаємодії з іншими такими ж машинами. Раніше прототип такої машини був публічно продемонстрований на військових полігонах країни.

Причому у даному випадку, мова йде не тільки про наземні війська, але також і про авіацію та флот. Концепція турецьких «цифрових військ» передбачає, що вони будуть діяти по «технології (бджолиного – авт.) рою», яка зараз випробовується на безпілотниках у провідних країнах світу. Мається на увазі, що велика кількість автономних апаратів (кожен апарат при цьому називають «цифровим бійцем») можуть у будь-який момент розосередитися, а потім знову зібратися разом.

Поки складно судити, наскільки швидко подібні апарати можуть бути задіяні у реальних бойових операціях, оскільки офіційна Анкара зараз з урахуванням складних відносин із Грецією, Францією, США та низкою інших країн робить безліч гучних заяв про свою боєготовність.

Але аналогічні розробки автономних бойових систем оборонного та наступального типу ведуться або заплановані і іншими країнами. Як зазначив ще у 2018 році віце-президент китайської військової компанії Norinco Цзен І, «на полях битв майбутнього не буде людей».

Напівавтономні оборонні системи сьогодні вже використовуються у деяких країнах.

До прикладу, система ППО Ізраїлю «Залізний купол», яка обчислює ворожі об’єкти на основі алгоритмів, введених людиною і автоматично наводиться на ціль. Головне достоїнство таких «роботизованих автономних» систем – швидке реагування.

Що стосується наступальних автономних систем, то передбачається, що вони виявляться здатні самостійно знаходити й ідентифікувати ворога, але відкривати вогонь зможуть тільки з дозволу оператора.

Власне, крім знищення противника такі автономні системи, як очікується, зможуть виконувати багато інших завдань, наприклад мінування, установка протичовнових загороджень у воді, патрулювання, доставка припасів військовослужбовцям на передовій тощо.

А тим часом у світі в останні роки розгорнулося серйозне обговорення про загрозу штучного інтелекту та етичності використання роботів для боротьби з ймовірним противником, з огляду на те, що машина може не відрізняти бійця від мирного громадянина. І тут є реальне побоювання, що повністю автоматизована зброя суттєво «знизить поріг» вступу у реальний бій чи війну.

А ще у 2015 році відомі всьому світу Стівен Хокінг, Ілон Маск, Стів Возняк, Ноам Хомський та інші вчені, філософи та бізнесмени підписали лист з попередженням про небезпеку загрози гонки штучного інтелекту. З такими ж побоюваннями неодноразово виступав і Святий Престол (Ватикан – авт.).

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня