Народився перший клон дикого коня
Лоша коня Пржевальського було клоноване в техаському ветеринарному закладі, повідомляє інтернет-платформа CNN.
Екземпляр майже вимерлого в дикій природі виду вдалося клонувати вперше. Коні Пржевальського вже близько 40 років живуть практично тільки в зоопарках.
«Народження лошати збільшило шанси врятувати генетику зникаючих у дикій природі видів тварин. Передові технології селекції, зокрема клонування, можуть зберегти види, дозволяючи нам відновити генетичне різноманіття», – повідомив Раян Фелан (Ryan Phelan), директор природоохоронної організації Revive & Restore. Вона забезпечила біотехнологію для клонування, до якого долучилися зоопарк Сан-Дієго та біотехнологічна компанія ViaGen Equine.
Учені використали ДНК, що була заморожена в 1980 році в згаданому зоопарку. Кінь, якому вона належала, народився у Великобританії в 1975 році й був перевезений до США в 1978-му, де прожив до 1998-го.
Лоша з’явилося на світ у серпні й було назване Куртом на честь Курта Беніршке, ученого, який розпочав програму збереження тварин. У її рамках у зоопарку Сан-Дієго зберігаються заморожені клітини та ДНК тисяч видів сучасної фауни.
Клон житиме в сафарі-парку Сан-Дієго, поки не стане достатньо зрілим для розмноження.
Науковець закладу Боб Вайз (Bob Wiese) підкреслив, що лоша може бути однією з найбільш генетично цінних особин виду. Дикого коня назвали на честь російського генерала Миколи Пржевальського, який описав тварину в 1880-х роках. Характерним для азіатського або монгольського дикого коня є те, що він ніколи не був одомашнений. Цей вид майже повністю зник в одному зі своїх первісних середовищ існування, Юнгарському басейні, через полювання та екологічні причини. Аби врятувати дикого коня, уряд Китаю в 1980-х роках розпочав програму розведення особин підвиду, повернутих з Англії та Німеччини.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися