karpat.in.ua

Президент Туреччини подав до суду на грецьку газету через реально скандальну назву статті

Сьогодні, 21 вересня стало відомо, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган подав позов до грецького виданню Dimokratia, яке 18 вересня “допустило образу” на його адресу.     

Згідно з позовом, грецьке видання обвинувачують у порушенні статті 299 КК Республіки Туреччина «Публічна образа президента», повідомляє турецьке інформаційне агентство Anadolu з посиланням на одного з адвокатів президента країни Гусейна Айдина.

А вся справа у тому, що вищезгадана грецька газета, яка дотримується відносно правих поглядів і спеціалізується на гучних заголовках, 18 вересня вийшла з грубою образою на адресу президента Туреччини, розміщеним великим шрифтом на першій шпальті. Так, Dimokratia опублікувала матеріал із заголовком турецькою мовою – «Siktir git, Mr. Erdogan», що можна перевести як «Пішов нах **, містер Ердоган».

У позові, висунутому Ердоганом, підкреслюється, що подібні образи не можуть сприйматися як свобода слова.

 «Образа президента Туреччини зі сторінок грецького видання переходить будь-які межі моралі і сорому», – сказано у листі, який міністр юстиції Туреччини Абдульхаміт Гюль направив до свого грецького колеги Костасу Ціарасу.

Раніше із засудженням публікації у грецькій газеті виступив міністр оборони Туреччини Хулуси Акар. За його словами, «ця ганьба залишиться чорною плямою в історії грецької преси».

Також глава Міноборони Туреччини закликав Афіни негайно прийняти «адміністративні та судові заходи для розгляду по відношенню до тих, хто намагається саботувати відносини між двома державами».

А міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу ще 18 вересня заявив на прес-конференції, що посол Греції у Турецькій республіці був викликаний до МЗС Туреччини через скандальний заголовок.

Нагадуємо, що сьогодні міждержавні відносини Греції та Туреччини знаходяться у дуже напруженому стані. Причинами стали невдоволення Туреччини умовами освоєння дна Середземного моря з урахуванням того, що грецькі острови часто знаходяться у лічених кілометрах від турецького узбережжя, що створює проблеми при визначенні зон, відкритих для міжнародної діяльності.

Крім того, вже давньою і невирішеною проблемою залишається неврегульований стату Північного Кіпру.

Також, додатковим подразником для офіційних Афін стало перетворення у мечеті двох візантійських храмів у Стамбулі – Святої Софії і Спасителя у Хорі, які ще до недавнього часу мали статус музеїв і їх могли відвідувати усі бажаючі.

НЬЮЗМЕЙКЕР