Якою може бути стратегія боротьби Євросоюзу з другою хвилею ковідпандемії?

Якою може бути стратегія боротьби Євросоюзу з другою хвилею ковідпандемії?

09:00 Вересень 25, 2020

Життя 3741 6 хвилин

Magyar

Сьогодні, відновлюючи «свободу людей» після введених раніше жорстких карантинних обмежень, Європа поки роздумує над новою стратегією боротьби з пандемією коронавірусу. Ймовірно, найбільш оптимальним варіантом може стати «м’який карантин», прогнозують провідні світові ЗМІ.

Проте, на відміну від жорстких карантинних обмежень, введених на початку пандемії COVID-19, «часткове блокування» або «м’який карантин» може не гарантувати повної зупинки поширення хвороби.

Але, на думку експертів, «м’який карантин» зможе допомогти залишити «більшу частину економіки відкритою для бізнесу».

Тож, швидше за все, чергування м’якого карантину з більш жорсткими карантинними обмеженнями може стати «нормою» для країн ЄС та Європи у цілому на наступний рік, поки країни чекатимуть якісної вакцини проти коронавірусу.

Уряди європейських країн прийшли до висновку, що повний локдаун не тільки не може повністю зупинити поширення COVID-19, але і завдає значної шкоди економіці їхніх країн і може призвести до значного соціального напруження.

Однак, небезпека, яку несе коронавірус все ще залишається реальною, тому не варто забувати про деякі запобіжні заходи.

Як показує досвід деяких країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, стратегія «м’якого карантину» може ефективно працювати тільки у поєднанні з масштабним тестуванням на коронавірус і швидким (практично миттєвим – авт.) відстеженням контактів.

Проте, деякі європейські країни мають значні проблеми з забезпеченням достатнього рівня тестування на COVID-19, а це може свідчити про те, що Європа ризикує зіткнутися з великими труднощами, використовуючи стратегію «часткового блокування».

А тим часом, друга хвиля пандемії вже починає активно поширюватися по Європі. На цьому тижні влада деяких європейських країн вже почала активно вимагати, щоб усі громадяни носили маски у громадських місцях і знову почала вводити деякі карантинні обмеження.

Так, у Великобританії прем’єр-міністр Борис Джонсон попросив жителів працювати віддалено щонайменше протягом наступних шести місяців. Ресторанам і пабах у Великобританії дозволено працювати тільки до 22.00 години.

Подібні заходи запровадив і уряд Франції. Але у Марселі та деяких регіонах поблизу цього міста всі ресторани і бари будуть повністю зачинені, так як там уже досить велика кількість ковідінфікованих. Загалом, нові обмеження у Франції будуть діяти протягом наступних двох тижнів. Поряд з цим, поки що французький уряд не розглядає можливості повного локдауна.

В Іспанії міністр охорони здоров’я закликав жителів столиці країни – Мадрида намагатися не виходити з дому без важливої ​​потреби.

Загалом у ЗМІ повідомляється, що країни повинні створити «стабільну ситуацію», коли «школи та бізнес не будуть заручниками коронавірусу». При цьому експерти попереджають, що не варто сподіватися тому, що вакцина вирішить усі проблеми, і сьогодні потрібно бути готовими до різкого погіршення ситуації.

А для того, щоб «м’який» карантин мав успіх, варто чітко налагодити відповідний механізм тестування і повного відстеження контактів.

Тут, прикладом може стати ситуація на другому кінці світу – в Австралії, де друге за величиною місто Австралії Мельбурн, спробувало «заблокувати» тільки громадські житлові будинки, які були епіцентрами спалаху хвороби.

Але через погано організований механізм відстеження контактів по всьому місту швидко почали з’являтися нові випадки коронавірусу, тому уряд був змушений ввести повне блокування міста.

Тож, влада європейських країн вже має певний досвід боротьби з ковідінфекцією і може спробувати чергувати тижні жорсткого карантину з м’якими карантинними обмеженнями. Така стратегія «часткового блокування» вже продемонструвала свою ефективність у деяких країнах Європи.

До прикладу, у серпні влада Італії закрила нічні клуби відразу після виявлення нових спалахів хвороби, і це певною мірою допомогло уникнути занадто різкого поширення коронавірусу. А Німеччина ввела локальні карантинні обмеження у регіонах країни, де спостерігалася дуже велика кількість ковідхворих.

Однак усі нові заходи урядів країн Європи повинні бути ретельно продуманими, щоб уникнути помилок, до яких привели деякі рішення влади під час першої хвилі пандемії.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня