Відтепер Британська кіноакадемія змінює регламент для «збільшення різноманітності»

Відтепер Британська кіноакадемія змінює регламент для «збільшення різноманітності»

08:37 Вересень 27, 2020

Життя 4335 5 хвилин

Magyar

Британська академія кіно і телевізійних мистецтв (BAFTA) змінює своє членство та внесла більше сотні змін до правил нагородження після того з метою «збільшення різноманітності» серед номінантів на кінопремії, які щорічно вручає ця організація.

Ще в січні, коли BAFTA оголосила своїх номінантів на 2020 рік, академія пообіцяла зміни. Виявилося, що сьомий рік поспіль жодна жінка-режисер не була номінована на премію “Найкращий режисер”, а всі номінанти в категорії “Найкраща головна та другорядна роль” були білошкірими.

Тоді ми вирішили, що все переглянемо, – заявив голова кінокомітету BAFTA Марк Самуельсон у четвер, коли були оголошені зміни.

Академія вирішила додати до своїх 6 700 членів, що мають право голосу, 1000 нових членів, вибравши їх із “малопредставлених категорій населення”, тобто різних меншин. Головне нововведення полягає в тому, що голосування за всі нагороди тепер буде проходити в три етапи. При цьому всі голосуючі члени академії будуть зобов’язані подивитися всі фільми з “довгого списку” номінантів до початку другого туру.

У категорії найкращих фільмів члени академії відберуть 15 фільмів до довгого списку, який усі члени академії повинні переглянути перед голосуванням за переможця. У категорії найкращих режисерів до довгого списку буде додано 20 номінантів – 10 чоловіків та 10 жінок, але для остаточних шести кандидатів не буде обов’язковим дотримання гендерного балансу. У категоріях акторів у довгому списку буде 15 номінантів, а шість із них стануть остаточними кандидатами замість попередніх п’яти. Крім того, всі члени академії з правом голосу повинні будуть пройти спеціальний тренінг, спрямований на підвищення усвідомленості, і взяти участь в анкетуванні з метою збору статистики про вік, гендерну та етнічну приналежність, щоб можна було зробити висновки про те, які групи населення, як і раніше, недостатньо представлені серед британських кіноакадеміків.

Більшості здалося, що люди хочуть не квот. Галузі необхідні загальні зміни в культурі, – пояснила Кейт Лі, керівник оглядової групи.

Самуельсон заявив, що опитування, в якому взяли участь понад 400 людей із недостатньо представлених груп, було “незручним досвідом”.

Люди розповіли нам про свій досвід, який був дуже жахливим, – додав він.

Зміни стали результатом масштабного дослідження, яке BAFTA організувала як відповідь на скандал, що вибухнув, коли були оголошені номінанти на премії 2019 року.Тоді академія піддалася жорсткій критиці за те, що в акторських номінаціях були представлені виключно білі претенденти, а серед номінантів-режисерів не було жодної жінки.

Нещодавно Американська кіноакадемія мистецтв США також представила нові правила “Оскара” на початку цього місяця, щоб сприяти “різноманітності”. Американська кіноакадемія також отримала багато критики за те, що нагородила замало фільмів, творці яких належать до якоїсь меншини або “кольорової” етнічної групи. Оголошені нові правила підтримують різноманітність тих, хто працює перед і за камерами.

Джерело:  (pestisracok.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня