Чому Папа Римський Франциск «відмовився» від спілкування із держсекретарем США Майком Помпео?

Чому Папа Римський Франциск «відмовився» від спілкування із держсекретарем США Майком Помпео?

09:15 Вересень 30, 2020

Життя 3836 6 хвилин

В рамках майбутнього візиту до Ватикану американський держсекретар Майк Помпео проведе зустрічі з рядом високопоставлених чиновників Святого престолу – але не з Папою Римським: згідно з повідомленням британського видання The Independent, понтифік «відмовився» від переговорів з очільником держдепартаменту США.

За даними вище зазначеного ЗМІ, причиною такої відмови могла стати критика з боку глави Держдепу США на адресу Ватикану у зв’язку з його планами продовжити угоду з Китаєм, що дає йому можливість грати важливу роль у призначенні єпископів на китайській території.

Тож, Папа Римський Франциск своїми діями відкрито відмовився від зустрічі з главою американського Держдепу Майком Помпео у рамках майбутнього візиту останнього до Риму, де держсекретар планував обговорити суперечки між Ватиканом і Китаєм.

Як зазначається у матеріалі британського видання, Майк Помпео планує прибути до Ватикану на тижні, щоб особисто висловити протест проти майбутнього відновлення дворічної угоди між Римо-католицькою церквою і Пекіном, – на думку глави Держдепу, такий крок «завдасть шкоди моральному авторитету» церкви. У американського високопосадовця заплановані зустрічі з держсекретарем Ватикану П’єтро Пароліном і секретарем у відносинах із державами, архієпископом Полом Галлахером, однак сам папа Франциск, з яким Майк Помпео вже зустрічався минулого року у жовтні, на цей раз вести переговори з держсекретарем США не буде.

За інформацією видання, сам папа Франциск пояснив свою відмову від зустрічі з держсекретарем Майком Помпео тим, що у США вже дуже скоро почнуться президентські вибори (і він не бажає впливати на всі ці процеси – авт.). Проте, як підкреслює The Independent, роль у такому рішенні могли зіграти саме критичні висловлювання адміністрації президента Дональда Трампа на адресу угоди між КНР і Святим престолом.

Хоча докладної інформації про сам зміст угоди немає, але за даними ЗМІ, завдяки їй Ватикан отримав можливість впливати на процес призначення католицьких священиків у Китаї. З тих пір як угода була вперше підписана сторонами два роки тому, у Піднебесній встигли затвердити двох кандидатів на посади католицьких єпископів за результатами консультацій із Ватиканом.

До відома, Майк Помпео вже раніше виступив проти відновлення цієї угоди, оскільки китайська влада продовжує звинувачуватися у переслідуванні громадян через їхнє віросповідання. «Ситуація з правами людини у Китаї сильно погіршилася при авторитарному правлінні Сі Цзіньпіна, і це особливо торкнулося віруючих», – написав глава Держдепу у своїй статті, опублікованій цього місяця у американському журналі First Things.

Американський дипломат №1, зокрема, зазначив, що «достовірно повідомлялося» про «примусову стерилізацію і аборти серед мусульман Синьцзян-Уйгурського автономного району», а також про «переслідування католицьких священиків і мирян», цитує The Independent.

Як підкреслюється у ЗМІ, Папа Римський Франциск «примітно» мало коментує порушення Пекіном прав людини, включаючи «ув’язнення як мінімум мільйона уйгурів та інших мусульман у тюремні табори, де ув’язненні стикаються з голодом, тортурами, вбивствами, сексуальним насильством і багатьма іншими речами».

«У Святого престолу є унікальна здатність – і обумовлений нею борг – привертати увагу світової спільноти до порушень прав людини, особливо коли їх допускають тоталітарні режими на кшталт китайського, – також зазначив Майк Помпео. – В кінці XX століття міць церкви як утвердителя моралі стала джерелом натхнення для тих, хто звільняв Центральну і Східну Європу від комунізму і кидав виклик деспотичним і авторитарним режимам у Латинській Америці та Східній Азії. Свої уроки миру у плані свободи віросповідання та солідарності католицька церква зараз повинна доносити рішуче і наполегливо, опираючись невпинним спробам Комуністичної партії Китаю підпорядкувати всі релігійні групи волі партії та її тоталітарній програмі». Пізніше американський держсекретар також заявив у соціальній мережі Twitter, що, продовжуючи угоду з Китаєм, Римсько-католицька церква «ставить під загрозу свій моральний авторитет».

На думку The Independent, поїздка Помпео до Ватикану стане частиною його турне по Європі, під час якого держсекретар планував відвідати Грецію, Італію та Хорватію для «просування дипломатичних відносин і релігійних свобод».

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня