karpat.in.ua

Влада Сингапуру запропонувала «антикоронавірусний бонус» при народженні дитини

На тлі різкого падіння народжуваності влада маленького Сінгапуру напередодні запропонувала унікальний «антикоронавірусний бонус». Йдеться про виплату одноразового платежу, щоб спонукати жінок народжувати дітей під час пандемії коронавірусу.

А все тому, що влада міста-держави дуже занепокоєна тим, що громадяни почали масово відкладати батьківство, оскільки на перший план у час пандемії у них виходять побоювання фінансового краху та можливого звільнення.

На днях віце-прем’єр уряду Сінгапуру Хенг Сві Кіт публічно так і заявив, що рішення про виплату «бонусу» було прийнято після того, як «влада зрозуміла, що епідемія коронавірусу змусила деяких честолюбних батьків відкласти свої плани по народженню (дітей – авт.) ».

До слова, ще у позаминулому, 2018 році, згідно з урядовими даними рівень фертильності у Сінгапурі досяг восьмирічного мінімуму і склав 1,14 випадків народження дитини на жінку.

Як відомо, сьогодні у Сінгапурі діє багатоступенева система родових виплат, яка значно збільшується у міру подальшої появи на світ дітей в окремо взятій сім’ї. Жінці, яка вперше народила дитину у Сінгапурі, виплачується материнська виплата у 10 тисяч сінгапурських доларів (близько 7,3 тисячі доларів США). За словами віце-прем’єра Хенга, більш детальна інформація про суми і способи виплати «бонусу» буде оголошена пізніше, однак, як запевнили в уряді, вона буде набагато більше зазначеної суми.

До речі, багато азіатських країн в останні роки стикаються з аналогічною проблемою падіння рівня народжуваності, яка здатна значно погіршитися під час пандемічної кризи.

До прикладу, у цьому році рівень народжуваності у Китаї впав до найнижчого рівня з моменту утворення Китайської Народної Республіки (1949 рік – авт.). Це сталося, незважаючи на ослаблення відомої політики «одна сім’я – одна дитина», яка була прийнята у Китаї свого часу для стримування рівня зростання населення, особливо, у сільській місцевості.

Разом з тим, сусідні і менш забезпечені Індонезія і Філіппіни стикаються з протилежною проблемою «бебі-буму» під час карантину, викликаного коронавірусом. До прикладу, за даними Фонду народонаселення ООН (Організації Об’єднаних Націй – авт.), на Філіппінах кількість незапланованих вагітностей виросте у 2020 році майже вдвічі – до 2,6 мільйона, якщо обмеження на пересування, викликані пандемією, збережуться до кінця року.

«Ці цифри самі по собі є епідемією», – заявила Еймі Сантос, представник Фонду ООН на Філіппінах. У цій країні, яка посідає друге місце за чисельністю населення у Південно-Східній Азії з 108,4 млн чол., спостерігається один із найсерйозніших вірусних спалахів у регіоні. Так, за увесь час пандемії тут було зареєстровано понад 307 тисяч випадків інфікування.

НЬЮЗМЕЙКЕР