Багатомільярдне майбутнє 5G технологій вже практично наступило

Багатомільярдне майбутнє 5G технологій вже практично наступило

09:01 Жовтень 7, 2020

Життя 3471 6 хвилин

На наших очах битви, які вже розгорнулися на кількох континентах за те, хто отримає прибуток від підключених автомобілів, розумних будинків і роботизованої хірургії, можуть насправді затьмарити масштаби першої світової патентної війни технологічної індустрії – війни за смартфони.

Уже сьогодні автовиробники судяться з компаніями, яким виробники телефонів, такі як Apple, були змушені заплатити мільярди доларів за використання своїх технологій стандартів бездротового зв’язку. Це компанії – Qualcomm, Nokia Oyj і інші розробники телекомунікаційних послуг, які можуть отримувати роялті за 5G не тільки як за «розмовляючі машини», а й технології, які будуть забезпечувати бездротовий зв’язок у сільському господарстві, медицині, побутовій техніці та інших секторах уже найближчими роками, повідомляє американське видання Bloomberg.

Як відомо, цінність стандартизованих технологій була ключовою проблемою у війнах смартфонів, в яких розробники бездротових технологій, такі як Nokia, Qualcomm і Motorola Mobility, зіткнулися з тоді ще новими учасниками ринку мобільних телефонів, такими як Apple і Microsoft. Десятки юридичних баталій оплачувалися протягом майже десяти років, де тільки судові витрати обійшлися у сотні мільйонів доларів.

Нові суперечки потенційно більш прибуткові, оскільки, за прогнозами експертів, продажі пристроїв, що використовують 5G, виростуть з 5,5 млрд доларів США у цьому році до 668 млрд доларів США до 2026 році.

Тож, вже сьогодні можемо констатувати наступне – 3G дав нам мобільний інтернет, 4G – дав нам доступ до широкосмугового інтернету визначивши те, як саме ми взаємодіємо з нашим світом, а 5G у свою чергу об’єднає всіх і все на нашій планеті.

До відома, технологія 5G спеціально розробляється для значного розширення ємності мережі, щоб можна було підключати автомобілі, електромережі, побутові прилади, медичні прилади, промислове обладнання, будинки, міста, ферми і багато іншого. Також 5G скоротить затримки і підвищить надійність мережі, дозволяючи таким критично важливим завданням, як віддалена хірургія, самокеровані автомобілі і підвищена громадська безпека, забезпечити безпечне і блискавичне з’єднання.

Більш швидкі смартфони і завжди підключені персональні комп’ютери, які споживачі вже використовують у мережах 5G, є лише натяком на майбутні перетворення. Тож, вже сьогодні можемо назвати галузі та сфери повсякденного життя, які починають змінюватися завдяки 5G технологіям:

  • Приватні мережі для фабрик і промислових об’єктів: включають у себе інтернет речей із підтримкою 5G із багатьма пристроями, датчиками, додатками і мобільним зв’язком, який націлений на підвищення якості продукції, підвищення продуктивності, зниження витрат і підвищення безпеки на промислових робочих місцях.

Ця нова можливість підключення буде включати в себе фабрики і об’єкти за межами міст, де віддаленість і фізична складність перешкоджають бездротовим з’єднанням.

  • Сільське господарство: 5G обіцяє розширити і прискорити підключення без шкоди для заряду батарей, і це буде особливо корисним для фермерів. Технологія вже удосконалює ветеринарну діагностику, захист сільськогосподарських культур, скорочення використання добрив і інтелектуальні системи зрошення, які економлять воду.

Також очікується, що 5G надасть нові рішення для скорочення різниці між широкосмуговим інтернет-з’єднанням у містах і у деяких сільських районах – географічними цифровими бар’єрами.

  • Стійкість: 5G впроваджується для підвищення ефективності використання енергії та води, у той час як міста готуються до використання 5G для моніторингу якості повітря і води у режимі реального часу, а технологія підключених автомобілів призначена для мінімізації пробок і скорочення викидів при одночасному підвищенні безпеки.
  • Штучний інтелект на пристрої: комбінація штучного інтелекту і 5G дозволяє медичним пристроям, які можна переносити і телефонами працювати разом, причому досить швидко і ефективно, щоб виявляти проблеми зі здоров’ям і своєчасно попереджати лікаря.
  • Розширена реальність (XR): технологія 5G значно збільшує пропускну здатність відео для XR із потужними обчисленнями і мінімальними затримками, щоб скоротити розрив між реальним і віртуальним світом. Освіта, охорона здоров’я, роздрібна торгівля, туризм і виробництво – ось лише деякі з областей, які, як очікується, принесуть користь.

Ці приклади дають лише часткову картину того, що 5G уможливить вже у найближчому майбутньому. Ось чому потенційні варіанти використання 5G технологій нескінченні або, можливо, так само кінцеві, як межа людських інновацій.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня