Як пов'язані між собою забруднення повітря та коронавірус?

Як пов'язані між собою забруднення повітря та коронавірус?

20:57 Жовтень 12, 2020

Життя 5172 3 хвилини

Magyar

Вчені всього світу продовжують вивчати та боротися з коронавірусною інфекцією. І, ось напередодні стало відомо, що нове дослідження американських вчених пов’язує вищі показники смертності від COVID-19 із районами з більш високим рівнем небезпечних забруднювачів повітря.

Нове дослідження показало, що забруднення повітря сприяє і пов’язане з смертністю від COVID-19 у високорозвинутих країнах світу і, зокрема, у США.

Так, відповідно до вересневого звіту в IOP Science, зростання індексу респіраторної небезпеки пов’язане із збільшенням смертності пацієнтів з COVID-19 на 9%. Тобто, чим вище індекс, тим більше він корелює з поганими результатами у пацієнтів з COVID-19.

Індекс небезпеки (IH) Агентства з охорони навколишнього середовища США (EPA) класифікує токсини у повітрі на основі будь-яких несприятливих наслідків для здоров’я, які вони можуть викликати, і у якій мірі.

Як відомо, небезпечні забруднювачі повітря (HЗП) – це речовини, про які відомо або передбачається, що вони викликають рак або інші серйозні проблеми для здоров’я і навколишнього середовища. До їх складу входять леткі органічні сполуки і метали. За даними EPA, HЗП пов’язані з більш високим ризиком респіраторних та імунних захворювань.

Дослідницька група вивчила ті HЗП, які призводять до найбільш вираженого впливу респіраторної токсичності у США, такі як формальдегід, ацетальдегід, акролеїн, нафталін і тверді частинки дизельного палива.

У дослідженні не розглядався гострий вплив конкретних хімічних речовин, але була висунута гіпотеза, що більш високі рівні хронічного впливу, поряд із іншими факторами сприяють чи, навіть, збільшують ризик смерті від COVID-19.

Дослідники вважають, що саме ці складники суттєво сприяють уразливості COVID-19, тому що вони пов’язані з хронічним респіраторним стресом.

Industrial smoke in the town and a commuter on the streets

Таким чином, у якості певного висновку можемо зауважити, що забруднення повітря може вплинути на показники смертності від COVID-19, порушуючи функцію легенів або створюючи або загострюючи хронічні захворювання легенів, такі як ХОЗЛ (Хронічне обструктивне захворювання легень – авт.) і астма. Це може сприяти виникненню вже інших існуючих вразливостей, таких як серцево-судинні захворювання тощо.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня