Дистанційка для вишів та канікули для шкіл: в Україні посилюють карантинні заходи

Дистанційка для вишів та канікули для шкіл: в Україні посилюють карантинні заходи

09:41 Жовтень 16, 2020

Життя 3553 10 хвилин

Кількість підтверджених випадків коронавірусу в світі перевищила 37 мільйонів, а кількість летальних випадків сягнула за мільйон.

Найбільше підтверджених хворих на коронавірус у США, Індії та Бразилії. Проте нещодавно і в Європі почався новий сплеск захворювання.

Із наближенням зими більшість країн північної півкулі опинилися на порозі другої хвилі поширення коронавірусу.

Україна – серед «лідерів» за кількістю нових випадків – як у Європі, так і в світі.

Цього тижня в Україні встановлено абсолютні антирекорди: 9 жовтня виявили 5 728 випадків коронавірусу, 108 людей померло, 1 920 – одужало.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу повідомив, що за останній час встановлено два антирекорди – за кількістю летальних випадків та за кількістю госпіталізацій.

Дистанційне навчання

Через зростання захворюваності на COVID-19 влада має намір відправити на дистанційне навчання виші й пропонує почати осінні канікули в школі швидше, ніж планувалося раніше.

Міністерство освіти рекомендуватиме школам розпочати осінні канікули з 15 до 30 жовтня, а закладам вищої освіти перейти на дистанційну форму навчання до 15 листопада.

Про це заявив виконувач обов’язків міністра освіти України Сергій Шкарлет. Напередодні про низку рішень щодо боротьби з епідемію СOVID-19 написав голова медичного комітету Михайло Радуцький. За його словами, це вирішили на нараді у Президента Володимира Зеленського.

Цю інформацію підтвердила і прессекретарка президента Юлія Мендель. За її словами, Володимир Зеленський на нараді відомств, відповідальних за охорону здоров’я в країні, підтримав пропозиції посилити нагляд за дотримання карантинних заходів та раніше почати канікули у школах.

– Закладам професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти рекомендуватимемо перейти на дистанційну форму навчання на період із 15 жовтня до 15 листопада з обов’язковим виїздом усіх студентів із гуртожитків, – написав Сергій Шкарлет у Telegram.

В.о. міністра освіти запевнив, що студентів не виселятимуть із гуртожитків примусово, попри те, що саме гуртожитки є одним із місць потенційної небезпеки поширення коронавірусу.

Студентам, які поїдуть додому, мають повернути кошти за проживання за цей період.

Водночас, за словами С. Шкарлета, заклади дошкільної освіти працюватимуть у звичайному режимі з урахуванням рекомендацій МОЗ та державного санітарного лікаря.

10 кроків Зеленського

У неділю, 11 жовтня, голова комітету Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький опублікував 10 кроків зі стримування епідемії, які затвердив президент на нараді щодо ситуації з коронавірусом.

Зокрема, йшлося про те, що роботу закладів громадського харчування, ресторанів та клубів у червоних та помаранчевих зонах обмежать до 22:00.

Міністерство охорони здоров’я повинно збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби.

У Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. У Києві таким місцем може стати Палац спорту.

До прийняття пацієнтів із ковідом готують відомчі лікарні та заклади, а до роботи в інфекційних лікарнях залучають інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ.

МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів із 30-35 тис. до 50 тис. на добу.

До кінця жовтня місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць для хворих на коронавірус із подачею кисню.

Верховна Рада розгляне зміни до закону, якими запровадить штраф 3 400 – 5 100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без захисних масок.

Добова кількість нових хворих на коронавірусну хворобу наближається до 6 тисяч, а міністр охорони здоров’я каже про критичну ситуацію.

Тут варто також зазначити, що з 12 жовтня в Україні набуває чинності новий розподіл регіонів, відповідно до темпів поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

Зокрема, Київ знову повертається у «помаранчеву» зону. До «червоної» зони потрапляють два міста: місто Канів Черкаської області; місто Суми Сумської області.

Найбільше хворих медиків – на Закарпатті

У той час, коли влада заявляє про стабільність і контроль ситуації із коронавірусом, лікарі Закарпаття наголошують – лінію фронту тримають саме вони.

На сьогодні в Україні існує ситуація, кажуть лікарі, коли майже 80% вартості лікування коронавірусу українці сплачують самотужки. Влада спрямувала кошти з Фонду боротьби з COVID-19 на інші потреби, і нині в ситуації, коли показники добового приросту хворих в Україні вже наближаються чи навіть перевищують весняні італійські, лікарні виявилися неготовими до прийому хворих.

З усіх областей найбільше хворих медиків – на Закарпатті. Про це на пресконференції в Ужгороді повідомила Ірина Котлярова, лікарка-кардіолог, заступниця директора Закарпатського обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії. За весь час пандемії на Закарпатті COVID-19 інфікувалися 1 033 лікарі.

– Наші колеги не захищені, наражають на небезпеку не лише себе, а й свої родини, бо не проходять належного регулярного тестування, щодня працюючи з хворими та наражаючись на великий ризик. Медичних працівників необхідно захищати та тестувати, незалежно від того, чи працюють вони в опорних лікарнях, чи стикаються з цією хворобою в інших закладах, – наголосила Ірина Котлярова. За словами лікарки, європейська статистика свідчить: від 10 до 22% медичних працівників інфікуються COVID-19.

Ольга Олексик, завідувачка відділенням ендокринології Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака, вважає: в країні йде ще й друга війна і лінію фронту тримають саме медики. А збільшення кількості хворих, недостатнє та довготривале тестування додає ще більше роботи.

– ПЛР-аналізи роблять довго, інколи на це треба 3 – 4 дні. Цей аналіз уже інколи й недійсний. А для госпіталізації в обласний заклад треба 72 години з моменту взяття аналізу. Виходить замкнене коло. Ми бачимо людей, які приходять до зачинених дверей, тому що цей аналіз не дозволяє їм бути госпіталізованими. Це треба негайно вирішувати, – каже Ольга Олексик. Вона також зауважила, що вартість тестування у приватних клініках є для більшості людей непідйомною і не вирішує проблему.

Лікарі також нагадали, що через COVID-19 пацієнти з різними патологіями не можуть отримати належного лікування та допомоги.

– Це 68% хворих на серцево-судинні хвороби, дуже велика частина з хворобами легенів, цукровим діабетом тощо. У зоні найвищого ризику ще й через те, що на сьогодні обмежена планова госпіталізація у спеціалізовані заклади 3-го рівня, – каже Ірина Котлярова. – Пацієнт, який має суттєву кардіопроблему, не може очікувати госпіталізації понад 6 місяців. Інакше настануть непоправні наслідки, ускладення.

Загалом лікарі в Україні наголошують на тому, що наразі ситуація серйозніша, ніж будь-коли з початку епідемії. Тож закликають носити маски, дотримуватись соціальної дистанції та частіше мити руки.

Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня