karpat.in.ua

На Закарпатті обрали найгарніше обійстя та найкращий город

Завершився конкурс, оголошений Закарпатською угорською туристичною радою, під час якого обирали найгарніше обійстя та найкращий город. Підсумки змагання підбили 21 жовтня. Призи переможцям вручили в селі Косонь на Берегівщині.

Участь у конкурсі взяли сертифіковані угорські гостьові будинки Закарпаття. Метою заходу було спонукати їхніх власників створити на своїх обійстях гарне середовище, яке залишить у відвідувачів приємне враження. Учасники змагалися у двох категоріях: «Найгарніше обійстя» та «Найкращий город».

Присутніх на урочистій церемонії привітав голова громадської спілки «Закарпатська угорська туристична рада» Андраш Мештер. Він розповів, що ідея конкурсу виникла через ситуацію, спричинену епідемією коронавірусу, а прикладом слугував подібний захід, який проводять у сусідній Угорщині. Заявки на участь подало чимало гостьових будинків, а голосування відбулося онлайн.

«Цей конкурс організовано задля сприяння тому, щоб на туристів чекали якомога красивіші двори та обійстя. Сподіваюся, що захід стане традиційним і до нього долучатиметься дедалі більше учасників», – зазначив пан Мештер.

«Туристична сфера зазвичай є провідною галуззю економіки в більшості країн. На жаль, у 2020 році вона зазнала збитків через спалах епідемії COVID-19. Угорщина в цьому плані теж не стала винятком», – зазначила консул Генерального консульства Угорщини в м. Берегові Олександра Чізмадіа. За її словами, водночас під час епідемії виявилася цікава тенденція: тоді як туризм у Будапешті впав на 90%, сільський почав процвітати. Однак невід’ємною частиною цього процесу є надання якісних послуг. «Згідно з опитуванням Угорського агентства з туризму, мешканці міст віддають перевагу відпочинку в сільській місцевості, тому, на мою думку, сільський туризм і тут, в Україні, зможе відновитися швидше. Тож бажаю переможцям успіхів», – зазначила дипломат.

«На жаль, цей рік не був сприятливим для представників туристичного бізнесу, але ми маємо йти наміченим шляхом. Адже можемо запропонувати гостям смачну кухню, проживання та нашу гостинність», – наголосила депутат обласної ради Ілдика Орос. За її словами, поки в Україні глибока економічна криза, не варто очікувати на великі інвестиції. Керівництво Закарпаття теж розуміє, що туризм є однією з провідних сфер області, тому  його внесли до концепції розвитку облради. «Ми також поставили цю мету в концепції розвитку Закарпатського угорського інституту, тому відкрили центр професійної підготовки, де можна отримати відповідну освіту, щоб мати професіоналів у цій справі, які грамотно виконують завдання. Але для цього потрібно пережити цей важкий період», – наголосила Ілдика Орос.

Голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович у своїй промові підкреслив: «Вітаю цю цікаву ініціативу. Адже для закарпатських угорців є точкою прориву розвиток туризму, особливо сільського. З цією метою було проведено кілька тренінгів. У рамках програми економічного розвитку Закарпаття «Егана Еде» можна виграти грант для розвитку бізнесу в цій сфері. Хоча пандемія підкосила економіку, в ці важкі часи важливо знайти можливості для підтримки бізнесу. Культура також внесена до пропозицій нашого місцевого туризму, оскільки таким чином ми можемо знайомити гостей з угорською культурою. Для всіх це особлива естетична насолода, якщо населений пункт має гарні туристичні обійстя», – сказав Василь Брензович.

Після вітальних промов оголосили переможців. У номінації «Краще обійстя» серед 30 учасників конкурсу обрали трьох найкращих: 1-ше місце посів ресторан «Кулач» (Kulacs Étterem) с. Косонь, 2-ге – гостьовий будинок Ковача (Kovács-vendégház) у с. Шом, а 3-тє – гостьовий будинок Розалії Сабо в смт Вишково.

У категорії «Кращий город» було 17 учасників. Переможцями стали: 1-ше місце – готель «Лончак» (Loncsák-szálló) с. Вари, 2-ге – гостьовий будинок Сільвіки (Szilvike-vendégház) у с. Дийда, 3-тє – гостьовий будинок «Олександра» (Alexandra-vendégház) у с. Великі Береги.

А гостьовий будинок «Телетал» (Teletál Vendégház) із с. Бене отримав спеціальну нагороду.

Переможцям вручили цінні призи.

Еніке Вараді/Váradi Enikő/Kárpátalja hetilap