karpat.in.ua

В Австралії створюють проєкт, схожий на Ноїв ковчег, для порятунку коралових рифів

Поблизу Великого Бар’єрного рифа в Австралії планують створити біобанк для зберігання живих екземплярів найбільш зникаючих видів коралів на випадок, якщо в майбутньому деякі популяції в дикій природі потребуватимуть відродження.

Біобанк «Живий корал» (Living Coral Biobank), створений за зразком норвезького міжнародного ядерного бункера, міститиме 800 різних видів живих коралів, дослідницькі лабораторії, а також працюватиме як туристичний об’єкт, схожий на акваріум, пише портал The Guardian.

«Живий корал», запланований у Порт-Дугласі, штат Квінсленд, стане фізичною основою для масштабнішого проєкту біобанків, який спрямований на збереження різних видів коралів шляхом створення глобальної мережі державних та приватних акваріумів. Замовник проєкту – некомерційна організація Great Barrier Reef Legacy – вже наступного тижня  почне збирати корали для біобанку. Пілотна команда дайверів візьме зразки близько 20 різних видів коралів із Великого Бар’єрного рифа й помістить їх у тимчасове сховище в Кернсі.

Морський біолог, директор біобанку живих коралів, доктор Дін Міллер сподівається, що, якщо вдасться побудувати об’єкт, він буде введений в експлуатацію до 2025 року і зможе розмістити 800 видів коралів.

«Ми були свідками дуже серйозного вибілювання коралів і усвідомили, що їм знадобиться багато років, щоб відчути сприятливий вплив існуючих на сьогодні великих екологічних ініціатив та проєктів. До того ж це стосується лише кількох видів коралів», – зазначив фахівець.

Згідно з недавнім дослідженням, популяція рифів на австралійському Великому Бар’єрному рифі за останні 25 років зменшилася більш ніж удвічі, і без запровадження різкого зменшення викидів парникових газів з часом всесвітньо відоме родовище коралів стане невпізнанним.

Джерело: MTI