Американські вчені розробили систему «самополиву» земель для розвитку сільського господарства

Американські вчені розробили систему «самополиву» земель для розвитку сільського господарства

17:36 Листопад 6, 2020

Життя 3284 2 хвилини

Magyar

Інженери Техаського університету розробили новий інструмент, який отримує воду з вологості повітря, а потім зрошує нею рослини.

Продукти можна вирощувати на значно більшій площі, і це потребуватиме набагато менше зрошення за допомогою нового інструменту, розробленого інженерами з Техаського університету, США, – повідомляє «Phys.org» про дослідження, опубліковані в журналі «ACS Materials Letters».

На думку вчених, більша частина земель була б придатною для вирощування сільськогосподарських культур, але часто проблемою стає дефіцит води, тож вони хотіли знайти рішення, яке дозволило б витягувати воду з повітря для зрошення ґрунту.

Високопоглинальний гідрогель, розроблений інженерами, вбирає воду з повітря в прохолодну погоду. А коли досягає певної температури – гель виділяє зв’язану воду в землю. Більше того,  повертає частину води в повітря, сприяючи циркуляції, таким чином, знову стає можливим отримувати воду з нього.

Інженери підрахували, що, за допомогою пристрою, один грам сільськогосподарського ґрунту зможе «витягти» з повітря близько 3-4 грамів води. В ході дослідження вчені порівняли піщаний  та гідрогелевий ґрунти: за 4 тижні гідрогелевий ґрунт затримав 40 відсотків води, тоді як пісок –  лише 20 відсотків. Потім висадили редис в обидва ґрунти: у піску паростки рослини залишилися живими протягом 2 днів після поливу, тоді як у гідрогелі – протягом 14 днів після того, як їх взагалі не зрошували.

Джерело: hvg

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня