Із Сонячної системи зникла планета
За даними дослідницької групи, крижана гігантська планета знаходилася між Ураном і Нептуном, а з часом вилетіла із Сонячної системи, – передає Origo з посиланням на науковий портал Futurism.
Згідно із сучасними теоріями, молоде Сонце колись було оточене диском, який складався з газів і пилу. Ці речовини послужили сировиною для планет: унаслідок незліченних зіткнень цих частинок зрештою сформувались планети, що обертаються навколо нашої зірки (Сонця – ред.) Зі збільшенням маси утворених планет зростало і положення небесних тіл, що обертаються навколо Сонця, і сьогоднішня картина формувалася під дією гравітаційного ефекту масивних планет.
Експертам з Інституту Карнегі стало цікаво, як розташовувались новонароджені планети в ранній Сонячній системі, і саме для цього було проведено 6000 комп’ютерних моделювань.
„Нам відомо, що лише в нашій галактиці існує тисячі планетних систем. Однак розташування планет у Сонячній системі показує незвичну картину, тому ми намагалися повернути час назад за допомогою моделей і відтворити процес їх утворення”, – пише у науковому журналі Icarus один з авторів публікації, яка представляє результати дослідження Метт Клемент. “Це все одно, що намагатися з’ясувати, що стало причиною дорожньо-транспортної пригоди – з якою швидкістю рухались автомобілі, куди тощо”, – додав він.
На основі моделювання експерти дійшли висновку, що поточне положення Урана та Нептуна визначалося двома факторами: пояс Койпера, який складався з менших небесних тіл та знаходився у віддаленій частині Сонячної системи, та більшою крижаною планетою, яка з часом могла бути викинута в міжзоряний простір.
“Усе це показує, що хоча Сонячна система – дивне утворення, раніше вона виглядала абсолютно звичайною і пересічною”, – пояснює Клемент. За допомогою нині розробленої моделі дослідники можуть також вивчати формування інших планетних систем.
Джерело: origo.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися