Американські дослідники розробили самодезінфікуючу захисну маску

Американські дослідники розробили самодезінфікуючу захисну маску

10:03 Листопад 14, 2020

Життя 3559 3 хвилини

Magyar

Дослідники з Каліфорнійського університету розробили спеціальну бавовняну захисну маску, яка за одну годину на сонячному світлі здатна знищити 99,999 відсотка бактерій та вірусів на ній.

https://twitter.com/jmmorang/status/1326798436222590979?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1326798436222590979%7Ctwgr%5E&ref_url=http%3A%2F%2Flife.karpat.in.ua%2F%3Fp%3D35869lang%3Dhu

Peixin Tang, Gang Sun, Nitin Nitin та їх колеги хотіли створити новий бавовняний матеріал, який випромінює активні форми кисню (АФК – хімічно реактивні молекули, отримані з молекулярного кисню) під впливом сонячного світла, вбиваючи мікроби, які прилипають до поверхні матеріалу. В той же час таку маску можна промивати, повторно використовувати, та вона є абсолютно безпечною для її користувача, – йдеться в пресрелізі Американського хімічного товариства.

Людина, що носить маску, може продезінфікувати її під час обідньої перерви, якщо вона перебуває на сонячному світлі або навіть в офісі чи іншій будівлі, яка добре освітлюється, хоча це менш інтенсивний спосіб дезінфекції, ніж сонячне світло.

Згідно з дослідженням, представленим у науковому журналі ACS Applied Materials & Interfaces, дослідники прикріпили до традиційного бавовняного матеріалу ланцюги позитивно заряджених 2-діетиламіноетилхлоридів (DEAE-CI). Цей модифікований бавовняний матеріал вчені пофарбували в розчині негативно зарядженого фотосенсибілізатора (сполуки, яка виділяє активні форми кисню під впливом світла), зв’язаного з ланцюгами DEAE сильними електростатичними взаємодіями.

Дослідники виявили, що протягом 60 хвилин сонячне світло вбило 99,999 відсотка бактерій, висаджених на створеному ними матеріалі, а протягом 30 хвилин знешкодило бактеріофаг Т7, вірус, який є більш стійким до активних форм кисню, ніж деякі коронавіруси.

Подальші випробування показали, що матеріал можна прати вручну щонайменше десять разів, і при цьому він не втрачає своїх антимікробних властивостей, якщо постійно знаходиться під сонячним промінням принаймні протягом семи днів.

Дослідники кажуть, що ця речовина може бути перспективним матеріалом для багаторазових антибактеріальних / противірусних захисних масок та захисного одягу.

Джерело: origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня