Ефективність оксфордської вакцини проти коронавірусу становить до 90 відсотків
У середньому ефективність вакцини проти коронавірусу, розробленої спільно Оксфордським університетом та фармацевтичною компанією AstraZeneca, становить 70 відсотків, але, залежно від техніки її застосування, вона може досягати 90 відсотків.
Згідно з повідомленням університетської дослідницької групи, опублікованим у понеділок, дослідження проведені у Великобританії, Бразилії та Південній Африці, в них брали участь 24 тис. добровольців, показали, що 30 із тих, хто отримав дві вакцини з високими дозами, згодом були інфіковані новим типом коронавірусу. Однак в експериментальній групі, якій вводили фіктивну ін’єкцію, стався 101 випадок зараження. За словами дослідників, це говорить про 62% ефективності вакцини.
Також зазначається, що ефективність зросла до 90% у групі добровольців, яким спочатку давали половину дози, а потім повну. Згідно з обчислювальною методологією оксфордської групи вчених, середня ефективність двох методів застосування становить 70,4 відсотка. Експерти, які в понеділок виступили на радіо BBC, наголосили, що навіть це значно перевершує ефективність вакцин проти сезонного грипу.
Згідно з повідомленням Оксфордського університету, пояснень різниці в ефективності між двома комбінованими вакцинами з повною, нижчою та вищою дозами, наразі немає. Проте університетські експерти також наголосили, що результат надзвичайно сприятливий. У доповіді також підкреслюється, що жоден із вакцинованих не перебував у важкому стані під час лікування, не вимагав госпіталізації та не мав жодних серйозних побічних ефектів, які могли б поставити під сумнів безпечність вакцини.
За даними університету, вакцина під назвою ChAdOx1 nCoV-19, розроблена у співпраці з AstraZeneca, містить ослаблену версію аденовірусу, що викликає простуду. Вірус, на якому базується діюча речовина, генетично модифікований таким чином, що він не може повноцінно розвиватися в організмі людини. Повідомляється, що суттєвою перевагою цього типу вакцини, яка досліджувалась і широко використовувалась десятиліттями, є її стабільність, легкість у виробництві та транспортуванні. Крім того, її можна зберігати в холодильнику при температурі від 2 до 8 градусів Цельсія. А це в свою чергу означає, що вакцина може продаватися в рамках існуючої інфраструктури охорони здоров’я, наприклад у приймальнях лікарів чи аптеках, а також і те, що у разі офіційного схвалення використання щойно розробленої вакцини проти коронавірусу може розпочатися дуже швидко, – йдеться в повідомленні Оксфордського Університету. Згідно з повідомленням, AstraZeneca вже підписала міжнародні контракти на виробництво 3 мільярдів доз вакцини.
Директор Оксфордської групи з розробки вакцин Ендрю Поллард, у своїй заяві зазначив: результати показують, що розроблена вакцина ефективна і врятує багато життів. Професор Поллард підтвердив, що один із комбінованих методів застосування призводить до ефективності близько в 90 відсотків.
Професор із дослідження вакцин в Оксфордському університеті Сара Гілберт у своїй заяві в понеділок заявила: на основі отриманих результатів дата, коли знищення, спричинене коронавірусом SARS-CoV-2 нарешті закінчиться, стає дедалі ближчою.
«Днями вакцини від Pfizer і Moderna показали 95% захисту, однак оксфордська вакцина набагато дешевша, її легше зберігати і доставити в будь-який куточок світу, ніж дві інших. Таким чином, вона, як і раніше, буде відігравати значну роль у боротьбі з пандемією, якщо буде схвалена регулюючими органами», – заявили науковці.
Уряд Великої Британії попередньо замовив 100 млн доз цієї вакцини, чого достатньо для імунізації 50 млн осіб.
У понеділок у своєму повідомленні в Twitter прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон назвав опубліковані результати тестів фантастичними.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися