karpat.in.ua

В МОЗ розповіли, що робити при COVID-19, якщо немає декларації з лікарем

Пацієнти без декларацій з лікарем у разі необхідності можуть звернутися до найближчого центру за первинною медичною допомогою.

Про це повідомляє Національна служба здоров’я.

“Уряд вніс зміни до Постанови №65. Збільшено капітаційну ставку за обслуговування одного пацієнта. З 1 листопада тариф на медичні послуги з надання первинної медичної допомоги становить 651 гривню 60 копійок. Також у змінах є дозвіл будь-якому пацієнту – з декларацією чи без неї – звернутися до найближчого центру за первинною медичною допомогою. Тобто відбір зразків та лікування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою або підозрою на неї під час самостійного звернення пацієнта здійснюється тепер незалежно від наявності декларації про вибір лікаря”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що ця зміна діятиме виключно на час пандемії та карантину, і передбачає лише перше звернення та обмежений перелік безоплатних послуг для пацієнта.

НСЗУ пропонує спланувати маршрут пацієнтів без декларацій у закладі таким чином:

– визначити точку входу – реєстратура або черговий лікар;

– прийом пацієнта;

– пропозиція укласти декларацію або з черговим лікарем під час першого звернення, якщо ліміт дозволяє, або з будь-яким іншим лікарем, який ще не набрав потрібної кількості пацієнтів.

“Пацієнт має право на вільний вибір лікаря. І в разі відмови від укладення декларації в центрі первинної медичної допомоги, до якого пацієнт звернувся з симптомами COVID, він все одно отримує консультацію. Тобто черговий лікар ПМД здійснює огляд пацієнта, призначає лікування та надає рекомендації відповідно до галузевих стандартів. При необхідності – дає направлення на ПЛР-тестування”, – повідомили в НСЗУ.

До безоплатного пакета послуг на первинній ланці входить: консультації лікаря з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинація дітей та дорослих згідно з календарем щеплень. Саме лікар ПМД виписує електронні рецепти на “Доступні ліки”, а також електронні направлення до вузьких спеціалістів, на проведення досліджень чи лікування.

Прямий