karpat.in.ua

Штучний інтелект передбачає хворобу Альцгеймера за роки до появи симптомів

IBM і Pfizer спільно розробили алгоритм, який може прогнозувати розвиток хвороби Альцгеймера на 7 років наперед, – повідомляє видання «HVG».

За прогнозами, до 2050 року кількість людей із хворобою Альцгеймера зросте втричі. Зі збільшенням тривалості життя, людей похилого віку буде все більше, що стане викликом для науки.

Протягом минулих років досягнуто кілька багатообіцяючих результатів досліджень: вже існують препарати, які ефективні як ніколи для лікування симптомів. Нещодавно був досягнутий ще один дуже важливий результат, цього разу щодо діагностики.

Експерти IBM і Pfizer розробили штучний інтелект, який використовує мовні тести, щоб передбачити, чи може у здорової людини розвинутися це захворювання. За даними компаній, ефективність алгоритму становить приблизно 70 відсотків, тому людина може дізнатися, чи буде у неї хвороба Альцгеймера навіть за 7 років до появи симптомів.

CNet зазначає, оскільки симптоми захворювання легко сплутати, важливо розпізнати перші ознаки. Хоча б тому, що чим швидше буде виявлена ​​проблема, тим якісніше можна з нею боротися, хвороба наразі невиліковна.

IBM і Pfizer використали результати досліджень за кілька десятиліть, щоб створити штучний інтелект. Інститут дослідження серця ім. Фрамінгема відстежували дані про стан здоров’я понад 5000 людей та їх сімей, починаючи з 1948 року. Ця інформація допомагає професіоналам визначити фактори ризику для деяких захворювань.

Одним із найважливіших факторів хвороби Альцгеймера є мова. Тому дослідники проаналізували мовленнєві схеми пацієнтів і за їх допомогою склали опис, щоб виявити навіть невеликі, незначні мовленнєві зміни. Під час тесту випробовуваних просили розповісти, що вони бачать на певному зображенні.

Під час вивчення алгоритму було виявлено, що вже за сім років до початку захворювання система з точністю до 20-30 відсотків вказувала, у кого розвинеться хвороба Альцгеймера. З роками цей прогноз, можливо, стане ще точнішим.

За словами Аджайя Ройюру, віце-президента з питань охорони здоров’я компанії IBM, досвід показує, що хворобу можна виявити не через вживання слів, а через те, що в мовленні з’являються зміни, які ми можемо навіть не помітити одразу.

Все це створює можливість розпочати лікування якомога скорше.

 (hvg.hu)