За обіцянками легкої роботи в Інтернеті може стояти шахрайство

За обіцянками легкої роботи в Інтернеті може стояти шахрайство

14:35 Січень 6, 2021

Життя 3521 4 хвилини

Magyar

Під виглядом легкої роботи вдома кіберзлочинці навчають так званих «грошових мулів», які здебільшого несвідомо допомагають відмивати незаконно отримані гроші. Німецька компанія з комп’ютерної безпеки «G DATA» закликає не вірити обіцянкам легкого заробітку.

Під час скоординованої спецоперації у грудні співробітники Європолу заарештували 422 людини у 26 країнах та виявили загалом понад 4 000 «грошових мулів» та розпорядників грошей.

Ще одним результатом поліцейської операції, організованої за підтримки фінансових установ, стало запобігання майже 5 000 ініціативам із відмивання грошей, що загалом могло завдати шкоди на 33,5 млн євро.

Згідно з пресрелізом, опублікованим Європолом на початку грудня, подібний рейд відбувся вже вшосте.

Людина, яку англійською називають «money mule», – це та, яка повірила в обіцянку легких грошей, котру злочинець заманює неправдивою рекламою чи обманом. Шахрай, який вербує людей, часто представляється представником фінансової сфери, наприклад, віртуальних грошових платформ.

Завдання «грошового мула» просте: він отримує на свій банківський рахунок гроші, як правило, великі суми, а потім перераховує їх на інші рахунки і, очевидно, отримує комісію за це.

Однак, таким чином, людина бере участь у відмиванні грошей, отриманих унаслідок незаконної діяльності злочинців і сама вчиняє злочин.

«Грошових мулів», як правило, знаходять безпосередньо через фальшиві оголошення про роботу в електронних листах або на сайтах соціальних мереж, націлюючись на студентів, які потребують грошей, або пенсіонерів, які нічого не підозрюють.

Однак частими є випадки і так званого «романтичного шахрайства».

За сценарієм «романтичного шахрайства» злочинці спочатку створюють фальшивий профіль вдівця, симпатичного чоловіка середнього віку в соцмережах. Потім від його імені починають фліртувати в соціальних мережах та спілкуватися з наївними, як правило, літніми людьми, які стають емоційно до них прив’язані.

За оцінками ФБР, майже третину жертв «романтичного шахрайства» використовували як «грошових мулів».

Багато людей бачать легкі гроші і, отже, можливості та із задоволенням беруться за цю роботу, згідно з даними опитування, проведеного ING Bank в Румунії. 39 відсотків опитаних погодились би стати «грошовими мулами» і навіть надати іншим доступ до своїх банківських рахунків та особистої інформації.

У зв’язку з цим, G DATA застерігає від погодження на пропозиції, які обіцяють можливість легкого заробітку в обмін на отримання грошей на ваш банківський рахунок, а потім їх переказ на інші рахунки. Також важливо використовувати надійний захист від вірусів, оскільки антивірусне програмне забезпечення може фільтрувати фішинг-сторінки та пошту.

vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня