karpat.in.ua

Забруднення повітря в Азії спричиняє викидні

Забруднене повітря в Індії та інших країнах Південної Азії щороку спричиняє сотні тисяч викиднів та мертвонароджених, виявила китайська дослідницька група.

Згідно з дослідженням, опублікованим у медичному журналі The Lancet, майже 350 000 викиднів на рік у Південній Азії – 7 відсотків річного показника в регіоні – були пов’язані з високим рівнем забруднення повітря в період із 2000 до 2016 року. У Південній Азії спостерігається найвищий показник викиднів у світі, і в цій частині світу знаходяться регіони з найбільш забрудненим повітрям на планеті. Нью-Делі – столиця з найбільш забрудненим повітрям у світі.

Фахівці Пекінського університету та Китайської медичної академії проаналізували дані понад 34 000 матерів у Південній Азії, у яких був принаймні один викидень або один мертвонароджений чи які народили одного-двох живих дітей. Понад три чверті жінок були з Індії, решта з Пакистану та Бангладешу.

Дослідники підрахували, наскільки жінки під час вагітності зазнавали впливу 2,5-мікронних дрібнозернистих речовин (летючого пилу), які здатні оселитися глибоко в легенях і потрапити в кровообіг. За їхніми підрахунками, 7,1 відсотка викиднів щороку пов’язані із забрудненням повітря, що перевищує індійську межу якості повітря (40 мікрограмів на кубічний метр концентрації повітряної пилу), а 29,7 відсотка – із забрудненням, що перевищує значення, встановлене Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), – 10 мікрограмів на кубічний метр.

На думку авторів дослідження, викидні впливають на жінок психічно, фізично та економічно. За їх словами, зменшення кількості викиднів, а також мертвонародження може допомогти поліпшити гендерну рівність.

 (hvg.hu)