karpat.in.ua

Через кліматичні зміни Антарктида «зеленіє»

Зміна клімату може кардинально змінити флору і фауну Антарктиди в найближчі десятиліття. У міру прогрівання арктичних вод види тварин, що мешкають у більш помірних регіонах, можуть мігрувати в цю область, що спочатку збільшить видове різноманіття живих організмів, але інші види з часом можуть зникнути.

Такого висновку дійшли фахівці з міжнародного дослідницького проєкту AnT-ERA, який веде Інститут Альфреда Вегенера (AWI) у Бремергафені, Німеччина. За останні десять років експерти проаналізували та узагальнили сотні наукових статей про Антарктиду, висновки яких опублікували в журналі Biological Review.

У найближчі десятиліття, протягом так званого антарктичного літа, в регіоні може початися сильна екологізація через появу мохів та лишайників.

Однак постійне потепління є проблемою для видів, які звикли до надзвичайно низьких температур.

Ми очікуємо, що ці види поступово відступлять до останніх дуже холодних районів Антарктиди, що залишились. Це також означає, що ці регіони повинні бути захищені для збереження відповідних видів живих організмів, – каже Джуліан Гутт, керівник проєкту TIG.

У міру  танення морського льоду в водах Антарктики зростатиме присутність водоростей. За підрахунками, в майбутньому, якщо води цього району залишаться повністю вільними від льоду, водорості зможуть поглинати на 25 відсотків більше вуглекислого газу з атмосфери.

Однак узагальнюючі твердження, на думку експертів, робити поки не можна. „Проаналізовані нами публікації дають зрозуміти, що географічна ситуація сильно відрізняється”, – зазначив Гутт.

Експерти прогнозують, що до кінця століття води Антарктики продовжуватимуть окислюватися, тож немає сумнівів, що в першу чергу під загрозою опиняться живі істоти, які виділяють вапняну оболонку.

Джерело: (vg.hu)