ООН: Ми повинні пристосовуватися до погодних змін, спричинених зміною клімату
Той факт, що світ занадто повільно адаптується до екстремальних погодних явищ внаслідок кліматичних змін – матиме серйозні наслідки, – попереджає ООН у звіті Екологічної програми організації (UNEP), оприлюдненій у четвер.
Мільйони людей у всьому світі страждають від повеней, посух, спеки та інших екстремальних погодних явищ, і уряди не роблять достатньо для пом’якшення негативних наслідків зміни клімату. Майже три чверті країн світу вже визнали необхідність стратегії боротьби з наслідками глобального потепління, але вони недостатньо враховують підвищення температури, і навіть якщо є план, за ним немає належного фінансування, – попереджають фахівці.
Відповідно, одним із ключових висновків звіту є те, що в даний час держави витрачають надзвичайно багато грошей, щоб бути більш стійкими до екологічних крайнощів: обсяг допомоги на розвиток, який надається країнам, що розвиваються, становить лише близько 30 млрд доларів. Це приблизно половина необхідної суми і витрати будуть продовжувати зростати: Експерти кажуть, що до кінця століття це може досягти 130-300 млрд доларів.
Однак автори також зазначили, що, хоча приватні компанії часто фінансують проєкти по зменшенню викидів у країнах, які розвиваються, знайти меценатів для фінансування таких як інвестиції у відновлювані джерела енергії, проєкти, що служать для адаптації клімату населення, або різноманітні прогнозування та рішення щодо запобігання повеням, дуже важко.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися