Неправильне харчування в дитинстві може призвести до проблем з кишечником протягом усього життя
Вже давно відомо, що неправильне харчування може мати негативні наслідки на організм людини, і в останніх дослідженнях вчені вивчали вплив на мікроорганізми в кишковій флорі.
Команда дослідників із Каліфорнійського університету в Ріверсайді (UCR) вивчила довготривалі наслідки поганого харчування, а саме як змінюється мікробіота кишечника на різних етапах розвитку людини.
Щоб отримати більш чітке уявлення про процеси, дослідження проводилося на лабораторних мишах, які були розділені на чотири групи. Половина мишей сиділа на дієті західного типу з високим вмістом жирів і цукру, в той час як інша половина наслідувала рекомендованим стандартам правильного харчування. Крім того, кожна з груп була поділена ще на дві частини, одна з яких займалася на біговому колесі, а друга не виконувала ніяких фізичних вправ.
Через три тижні всіх гризунів перевели на здоровий тип харчування без занять спортом, і вчені зібрали зразки калу в мишей і проаналізували різноманітність їх кишкових бактерій. Було встановлено, що концентрація кишкових бактерій у мишей, які сиділи на західній дієті, значно знизилася ще в підлітковому віці, оскільки ці мікроорганізми брали участь у вуглеводному обміні.
Було доведено, що фізичні вправи можуть сприяти різноманітності кишкової флори, хоча у випадку гризунів, які були на дієті з високим вмістом жиру, неважливо, рухалися вони чи ні, їх результати не покращувалися.
Виходячи з усього цього, автори дослідження дійшли висновку, що правильне харчування в дитинстві і юнацтві може набагато позитивніше впливати на розвиток кишкових бактерій і розвиток здорової кишкової флори, ніж щоденні фізичні вправи з нездоровим харчуванням.
Не випадково в медицині приділяється така велика увага кишковій флорі, оскільки мікробіом кишечника сильно впливає на наше здоров’я. Раніше вчені вже виявили, що дієта може позначатися на розмаїтті кишкових бактерій, що в свою чергу впливає на хвороби серця, старіння, неврологічні захворювання, як, наприклад, розвиток хвороби Альцгеймера та депресії.
Джерело: liner.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися