karpat.in.ua

Словацький уряд наполягає на роботі з дому

Словацькі роботодавці можуть розраховувати на перевірки Інспекції з питань праці, після розпорядження уряду щодо того, що всі, хто може, мають виконувати роботу з дому. А тих, кому все ж необхідно ходити на місце роботи, роботодавець повинен регулярно тестувати. Це правило діятиме до тих пір, поки Словаччина не перейде до слабшої зони зараження.

Відповідно до Трудового кодексу Словаччини, роботодавці мали надати можливість працювати з дому вже під час першої хвилі пандемії. Однак, за словами міністра праці Мілана Крайняка, деякі роботодавці не дозволяли цього робити. «Часто працівник, наприклад, бухгалтер, міг би виконувати свою роботу вдома, але роботодавець не дозволяв йому це робити. Ми будемо розслідувати такі випадки», – пообіцяв міністр.

Тому міністерство у співпраці з Інспекцією з питань праці перевірятиме, чи роботодавці, де це можливо, запроваджують можливість працювати з дому.

Водночас, експерт із трудового права Симона Шустекова не уявляє, як держава все це буде контролювати. «Оскільки це право кожного роботодавця – дозволяти чи не дозволяти виконувати певне завдання працівнику з дому, чи потрібна його фізична присутність на роботі», – каже Шустекова.

«Більшість робочих місць у Словаччині вимагають фізичної присутності», – каже Єва Садовська, співробітник «Wood and Company». За її словами, Словаччина є однією з країн, де найменше користуються можливістю працювати вдома.

«За даними Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), у столицях найвищі показники роботи на дому. Не є винятком і Словаччина, оскільки поки в Братиславі частка працюючих із дому перевищує 42 відсотки, в інших регіонах країни становить лише 25-30 відсотків», – додає аналітик.

Тим, кому все ж потрібно ходити на роботу в районах, які відносяться до «червоної» та «бордової» зони, повинні регулярно здавати тест на коронавірус. Однак роботодавці звертають увагу на брак медичного персоналу та мобільних лабораторій.

«Це досить дорого, якщо та чи інша компанія не має власного медичного персоналу. У таких випадках тестування потрібно замовляти у іншої компанії, а ці витрати не завжди покриваються компенсацією, що надається державою», – зазначив Мартін Хоштак, секретар Національної спілки роботодавців.

Підприємці заявляють, що вони не проти тестування, але водночас пропонують, щоб система в Словаччині працювала, як і в сусідніх країнах, тобто на добровільних засадах, і щоб держава створила відповідну мережу пунктів тестування.

Джерело: infostart.hu