Вакцина Johnson and Johnson ефективна
У середу Американське управління з контролю за продуктами та ліками (FDA) виявило, що препарат Johnson and Johnson від коронавірусу виявився ефективним. У п’ятницю дорадчий комітет FDA незалежних експертів засідатиме, щоб розглянути дозвіл на цю вакцину для екстреного використання в США.
Вакцина була ефективною проти важких форм захворювання в Сполучених Штатах на 85,9%, у Південній Африці – на 81,7%, а в Бразилії, де широко поширені мутації вірусу, – на 87,6%, ідеться в документах, опублікованих FDA.
У ході незалежної процедури управління розглянуло результати клінічних випробувань, проведених у кількох країнах із приблизно 40 000 учасників.
«Аналіз показує, що вакцини безпечна й не викликає жодних проблем, які можуть перешкодити наданню дозволу на екстрене використання», – зазначається в документах американського Агентства з лікарських засобів. Очікується, що схвалення відбудеться в США вже наприкінці тижня.
Згідно з документами FDA, під час досліджень вакцина викликала більш серйозні побічні ефекти в трьох людей. 48,6% щеплених мали біль на місці ін’єкції, 39% – головний біль, 38,2% відчували втому, 33,2% – біль у м’язах. Інші побічні ефекти спостерігалися в 9% вакцинованих, а висока температура – у 0,2%.
У регіонах, де проводилося клінічне випробування, через 28 днів після щеплення вакцина мала в середньому 85,7% ефективності в пацієнтів з важкою формою захворювання та 66,1% – з помірною.
Згідно з дослідженнями FED, вакцина діяла вже через 14 днів після вакцинації, і лише у двох людей розвинулася така важка форма захворювання, що їм була потрібна медична допомога.
Через 28 днів у жодної вакцинованої групи не виникла важка форма недуги порівняно із сімома в контрольній групі. Ці дані підтверджують ті, про які раніше повідомляла фармацевтична компанія.
У документі, поданому до FDA, Johnson and Johnson також зазначено, що вакцина ефективна в профілактиці безсимптомних випадків інфікування. На основі первинного аналізу клінічних випробувань фармацевтична компанія написала, що в контрольній групі було виявлено 16 безсимптомних випадків порівняно з усього двома у вакцинованій групі, що становить 88% ефективності.
Вивчення безсимптомних випадків не було основною метою експерименту з дослідження профілактики середніх та важких форм перебігу хвороби, але зменшення кількості безсимптомних інфікованих також свідчить про те, що вакцинація може запобігати поширенню хвороби.
Johnson and Johnson зобов’язалася до кінця червня поставити до Сполучених Штатів 100 мільйонів доз вакцини. Цей препарат має дві суттєві логістичні переваги: його можна використовувати в одній дозі та зберігати в холодильнику.
У Південній Африці медичних працівників першої лінії наразі щеплять вакцинами Johnson and Johnson, оскільки одне дослідження показало, що препарат від AstraZeneca/Oxford виявився неефективним проти південноафриканської мутації коронавірусу.
Європейське агентство з лікарських засобів та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) також вивчають вакцину Johnson and Johnson. Фармацевтична компанія до кінця року планує випустити 1 мільярд доз препарату для глобального розповсюдження.
Джерело: MTI/hirado.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися