karpat.in.ua

ВООЗ: довгострокові наслідки коронавірусу вартують більшої уваги

Системам охорони здоров’я у всьому світі слід приділяти більше уваги довгостроковим наслідкам захворювання на коронавірус та впливу на здоров’я, заявив у четвер Ганс Клюге, голова європейського офісу Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Під час пресконференції Клюге підкреслив, що багато чого досі залишається незрозумілим щодо довгострокових наслідків Covid.

За інформацією ВООЗ, чверть інфікованих залишається у поганому стані навіть через місяць після виявлення недуги, один із десяти хворих не одужує навіть за дванадцять тижнів після зараження. Тривалий Covid може спричинити хронічну втому, біль у грудях, утруднене дихання, міокардит, головний біль, забудькуватість, депресію, втрату нюху, періодичне підняття температури, діарею та шум у вухах. Клюге закликав політиків звернути більше уваги на це, на боротьбу з довгостроковими наслідками захворювання на коронавірус.

Європейський офіс ВООЗ звернувся до європейських установ із проханням розпочати спільні дослідження довгострокових наслідків Covid. Клюге також заявив, що ініціює нараду для розробки регіональної європейської стратегії. На початку лютого Всесвітня організація охорони здоров’я вже займалася питанням довгострокових наслідків Covid на онлайн-конференції. Тоді організація розглядала визначення термінології та узгодження методів дослідження. Клюге зазначив, що коронавірус продовжує активно поширюватися в Європі, два його штами дають приводи для занепокоєння.

Водночас, за його словами, кількість нових випадків другий тиждень поспіль становить менше мільйона, і поширення вірусу також вщухає.

 (pestisracok.hu)