В Україні нарешті скасують «класичну прописку»

В Україні нарешті скасують «класичну прописку»

08:48 Лютий 14, 2020

Життя 4071 4 хвилини

Кабінет Міністрів має намір найближчим часом скасувати «класичну прописку» громадян, замінивши її так званим декларативним принципом реєстрації. Про це заявив міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет у ефірі Українського радіо, відповідаючи на питання, коли планується скасувати прописку і які переваги у декларативного принципу реєстрації.

«Я висловлю свою персональну думку, оскільки цей проект веде мій колега Михайло Федоров. Те, що мені розповідала його команда, то це дійсно, якщо не помиляюся, нідерландська практика, коли люди декларативно кажуть, що «я за цією адресою проживаю»… Це все можна зробити дистанційно в кілька кліків, і я дуже сподіваюся, що найближчим часом це буде зроблено», – заявив міністр.

Як відомо, на сьогодні в Україні прописка є обов’язковою. Доросла людина може зареєструвати своє місце проживання, звернувшись до органів місцевого самоврядування, Центру надання адміністративних послуг або до виконавчих органів у сільській місцевості.

Відповідно до діючого законодавства, людині, яка знялася з реєстрації за попереднім місцем проживання, дається один місяць (30 календарних днів) на те, щоб зареєструватися за новою адресою. Прописка оформляється в день надання особою всіх необхідних документів та за бажанням заявника може проводитись одночасно з випискою з попереднього місця проживання.

Які документи потрібні для прописки:

  • Заява про реєстрацію місця проживання;
  • Квитанція про сплату адміністративного збору;
  • Військовий квиток або приписне свідоцтво (для прописки військовозобов’язаних і призовників) ;
  • Заява про зняття з реєстрації місця проживання (у разі здійснення прописки одночасно з випискою за попередньою адресою) ;
  • Документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне або тимчасове проживання іноземця в Україні, дозвіл на проживання, посвідчення біженця) ;
  • Документи, що підтверджують право особи на проживання в квартирі, будинку. Таким підтвердженням можуть бути документи на право власності, рішення суду про надання права користування житловим приміщенням, договір оренди або інші документи.

Перелік документів, які потрібні для прописки дитини:

  • заява, яка заповнюється на місці;
  • паспорти батьків;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • квитанція про оплату держмита.

Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення. Для цього потрібно мати паспорт і на місці заповнити відповідну заяву. Але якщо особа не прописалася протягом 30 календарних днів, то їй доведеться сплатити адміністративний збір. А правопорушення, вчинене повторно протягом 12 місяців, карається більш суворо – людина вже отримує штраф за відсутність прописки.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня