karpat.in.ua

В Україні нарешті скасують «класичну прописку»

Кабінет Міністрів має намір найближчим часом скасувати «класичну прописку» громадян, замінивши її так званим декларативним принципом реєстрації. Про це заявив міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет у ефірі Українського радіо, відповідаючи на питання, коли планується скасувати прописку і які переваги у декларативного принципу реєстрації.

«Я висловлю свою персональну думку, оскільки цей проект веде мій колега Михайло Федоров. Те, що мені розповідала його команда, то це дійсно, якщо не помиляюся, нідерландська практика, коли люди декларативно кажуть, що «я за цією адресою проживаю»… Це все можна зробити дистанційно в кілька кліків, і я дуже сподіваюся, що найближчим часом це буде зроблено», – заявив міністр.

Як відомо, на сьогодні в Україні прописка є обов’язковою. Доросла людина може зареєструвати своє місце проживання, звернувшись до органів місцевого самоврядування, Центру надання адміністративних послуг або до виконавчих органів у сільській місцевості.

Відповідно до діючого законодавства, людині, яка знялася з реєстрації за попереднім місцем проживання, дається один місяць (30 календарних днів) на те, щоб зареєструватися за новою адресою. Прописка оформляється в день надання особою всіх необхідних документів та за бажанням заявника може проводитись одночасно з випискою з попереднього місця проживання.

Які документи потрібні для прописки:

Перелік документів, які потрібні для прописки дитини:

Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення. Для цього потрібно мати паспорт і на місці заповнити відповідну заяву. Але якщо особа не прописалася протягом 30 календарних днів, то їй доведеться сплатити адміністративний збір. А правопорушення, вчинене повторно протягом 12 місяців, карається більш суворо – людина вже отримує штраф за відсутність прописки.

НЬЮЗМЕЙКЕР