karpat.in.ua

Суд у Китаї зобов'язав чоловіка виплатити колишній дружині компенсацію за домашню роботу

Китайський суд виніс історичний вирок: у судовому процесі про розірвання шлюбу зобов’язав колишнього чоловіка виплатити компенсацію в розмірі 6400 євро в обмін на домашню роботу, виконану його дружиною протягом їх п’ятирічного шлюбу.

Нещодавно в КНР набрав чинності новий цивільний кодекс. Згідно з ним, чоловік або жінка, на якій лежало найбільше навантаження по будинку, догляду за дітьми, людьми похилого віку та членами сім’ї, має право на компенсацію в разі розлучення.

Розмір компенсації повинен бути узгоджений, перш за все, сторонами у разі розлучення, однак якщо цього не відбудеться, суд замінить цю угоду офіційним рішенням, – пише The Guardian. Відповідно, одне з перших подібних судових рішень було негайно виголошено: оскільки чоловік не виконував свою частку домашньої роботи, він повинен заплатити своїй колишній дружині суму, еквівалентну 6400 євро.

Перед засіданням пекінського суду колишня дружина  розповіла, що, поки її чоловік був на роботі, вона присвячувала свій час  дітям. «Мій чоловік відмовлявся брати участь майже в будь-яких домашніх роботах і його абсолютно не цікавила ця ситуація. Він повністю перекладав на мене господарство і догляд за новонародженим сином», – додала вона.

Пара одружилася ще в 2015 році, але їх стосунки погіршилися, тому через три роки вони почали жити окремо. Врешті-решт чоловік подав на розлучення. Його дружина, яку ЗМІ згадують як Ванг, спочатку вагалася, але згодом погодилася.

У ході розгляду справи про розлучення жінка вимагала поділу майна та фінансової компенсації, а також компенсації за роботу по дому в розмірі 50 000 юанів. Суд задовільнив її просьбу та вирішив справу на  користь жінки, яка  отримала і право на опіку над їхньою дитиною, і аліменти на неї.

Такий вирок також важливий, оскільки в Китаї він вважається першим із часу набрання чинності Цивільного кодексу про присвоєння належної грошової оцінки за домашню роботу.  Цей прецедент  зацікавив не тільки Китай, але й решту світу та може надихнути прийняття подібного законодавства навіть на нашому континенті.

Джерело: liner.hu