Повідомлення на картині «Крик» розшифрували за допомогою інфрачервоної технології

Повідомлення на картині «Крик» розшифрували за допомогою інфрачервоної технології

15:47 Березень 5, 2021

Життя 3817 4 хвилини

Magyar

«Крик» – назва декількох експресіоністських полотен норвезького художника Едварда Мунка, що зображують агонізуючу від жаху постать людини на тлі криваво-червоного неба. Мунк створив чотири версії «Крику», і на одній з них хтось написав нечіткий текст олівцем, який у перекладі звучить як: «Тільки божевільний міг таке намалювати».

Напис у верхньому лівому куті картини давно є темою дискусій серед експертів, оскільки його дуже важко було розгледіти, щоб досліджувати. Все, що можна було визначити за допомогою мікроскопа, – це те, що напис був нанесений вже після завершення картини. Але хто його написав – залишалося загадкою. Вперше текст виявив датський критик у 1904 році, коли картину виставили в Копенгагені, через 11 років після того, як Мунк намалював її. Критик вважав, що текст невідомого змісту написав один із відвідувачів виставки. Після цього існували дві теорії щодо походження напису: або хтось висловив своє невдоволення таким чином, або сам художник написав його там.

Щоб знайти відповідь на питання, було зроблено інфрачервоне зображення, що дозволило побачити напис більш чітко. Потім текст порівняли із щоденниками та листами Мунка, і в кінці дослідження стало майже певним, що на картині текст нанесений рукою Едварда Мунка.

Це підтверджує і біографія художника. За словами експертів, Мунк написав це після того, як його картина вперше була виставлена ​​на батьківщині, в Норвегії, в 1893 році (на той час вона була ексонована в декількох місцях за кордоном). Проте ця виставка отримала чимало критики, зокрема, мистецтвознавець Генрік Грош поставив під сумнів психічне здоров’я Мунка.

Тоді обговорення мистецтва Мунка відбулося і в Студентській спілці, де студент-медик, Йохан Шарфенберг, також поставив під сумнів психічне здоров’я художника.

Митець прийняв це дуже близько до серця, адже багато хто з його родини страждав від таких хвороб, і він боявся подібних спадкових захворювань протягом усього свого життя. Експерти припускають, що Мунк написав це на картині незабаром після заяви Шарфенберга, коли робота ще була на виставці. Сам текст можна вважати й іронічним, але він також виражає вразливість художника.

 (raketa.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня