karpat.in.ua

Біля берегів Нової Зеландії вчені виявили акул, що світяться в темряві. ВІДЕО

Дослідники з Бельгії та Нової Зеландії спостерігали за особливим явищем у трьох уже відомих видів акул. Здатність до світіння підтвердили у ліхтарної акули Etmopterus lucifer, південної акули Etmopterus granulosus та чорної акули Dalatias licha.

Згідно з дослідженням, опублікованим у науковому журналі Deep-Sea Environments and Ecology, організми були виявлені в січні 2020 року неподалік від берегів Нової Зеландії, у так званій присмерковій зоні океану на глибині 200-1000 метрів, куди практично не проникає сонячне світло. У ході дослідження вчені виявили, що всі три акули демонстрували феномен біолюмінесценції (світіння у темряві), тобто вони випромінюють світло через хімічну реакцію, яка відбувається в їхній шкірі, – передає BBC.

Експерти кажуть, що найбільшою з трьох акул є чорна акула, яка може виростати до 180 сантиметрів. Зафіксувавши у неї явище біолюмінесценції, ця акула стала найбільшим хребетним, здатним випромінювати світло. За словами дослідників, люмінесцентні ділянки в акул розташовані уздовж черева, боків та на спинному плавці.

За твердженнями вчених із Католицького університету Лувена в Бельгії та Національного інституту водних і атмосферних досліджень (NIWA) у Новій Зеландії, біолюмінесценція допомагає цим морських істотам ховатися від інших, більших хижаків.

Джерело:  (hvg.hu)