karpat.in.ua

На МКС виявили невідомі організми

Американські та індійські дослідники спільно з НАСА виявили чотири різні штами бактерій на Міжнародній космічній станції (МКС). З ідентифікованих мікробів три штами досі були абсолютно невідомі науці.

Три з чотирьох штамів були виділені  ще в 2015 -2016 роках – перший був виявлений на зовнішній панелі дослідної станції МКС, другий в модулі Купол і третій на обідньому столі. Четвертий штам був виявлений найраніше, в старому HEPA-фільтрі, повернутому на Землю ще в 2011 році.

Всі чотири штами належать до сімейства бактерій, що мешкають у ґрунті і прісній воді. Завдання їх різноманітні: вони зв’язують азот, допомагають рослинам рости, захищають від збудників хвороб.

Загалом, вони є корисними мікробами

Багато хто задався питанням – як наземна бактерія потрапила на МКС. Працівники космічної станції певний час експериментували з рослинництвом, тож не дивно, що на борту з’являються і мікроорганізми, які мають тісний зв’язок із рослинами.

Вони можуть допомогти вирощувати рослини в космосі

У повідомленні вчених йдеться про те, що тільки один зі штамів – знайдений в HEPA-фільтрі – був ідентифікований як Methylorubrum rhodesianum. Решта три штами секвенували і віднесли до нового виду – Methylobacterium ajmalii – на честь відомого індійського ученого Аджмал Хана (Ajmal Khan).

„Виявлення нових мікробів, що стимулюють ріст, – життєво важливе для вирощування рослин в екстремальних місцях, які не мають ресурсів”, – заявляють вчені в повідомленні, додаючи, що з огляду на плани з освоєння Марсу, Національна дослідницька рада США рекомендувала НАСА використовувати МКС в якості експериментального пункту для вивчення мікроорганізмів.

Дослідники виявили, що один зі штамів — IF7SW-B2T — має багатообіцяючі гени, які беруть участь у зростанні рослин, у тому числі ген ферменту, необхідного для цитокініна, який сприяє поділу клітин у коренях і пагонах.

Цілком імовірно, що незабаром дослідники виявлять нові мікроорганізми на космічній станції, оскільки найближчим часом вони дослідять майже 1000 зразків, привезених із МКС.

НАСА та інші космічні агентства тривалий час ведуть моніторинг мікробного середовища МКС. Зокрема, восени 2015 року фахівці виявили на станції бактерії і гриби, в тому числі потенційно небезпечні для життя космонавтів мікроорганізми.

Джерело: (origo.hu)