karpat.in.ua

Сезон полінозу посилюється зміною клімату

У результаті підвищення температури та збільшення викидів вуглекислого газу рослини виділятимуть більше пилку, що посилить симптоми полінозу або сінної лихоманки, – передає інформаційний портал Origo.

Зміна клімату ускладнить переживання сезону полінозу у Східній Європі, – пише журнал New Science Science and Technology. Тяжкість сезону рослинного пилку збільшиться більш ніж на 50%. Через підвищення температури та підвищення концентрації вуглекислого газу сезон пилку розпочнеться раніше і триватиме довше: це впливає на дерева та трави, що виділяють пилок, тому вони виділяють його більше.

Європейська дослідницька група зібрала дані із 34 місць спостереження та об’єднала їх із даними погоди, зібраними поблизу місць спостереження, і результати були синтезовані за допомогою 2 статистичних моделей. Дослідники, аналізуючи дані 22-річного пилку з Бельгії, Данії, Франції, Нідерландів та Великобританії, виявили, що в певний сезон можна припустити – рівень атмосферного вуглекислого газу подвоїться і складе близько 800 ppm.

Якщо тільки людство різко не зменшить викиди вуглецю, що навряд чи коли-небудь станеться.

Найголовніше – це краще планування до сезону пилку, – каже Карстен Скьот з Університету Вустера у Великобританії, пропонуючи якомога більшій кількості людей з симптомами сінної лихоманки лікувати себе або, де це можливо, уникати впливу пилку.

Однак дослідження має один недолік. Скьот визнає, що в дослідженні не враховано вплив підвищення температури на різні типи трав і дерев, що важливо, оскільки, як очікується, зміна клімату змінить місця проживання певних видів, а також те, куди будуть висаджуватися (рослини), – враховуючи більшу толерантність до посухи.

Джерело: origo.hu