ВООЗ вважає ймовірним зв’язок між вакциною AstraZeneca та тромбозом

ВООЗ вважає ймовірним зв’язок між вакциною AstraZeneca та тромбозом

16:55 Квітень 8, 2021

Життя 2111 4 хвилини

Magyar

Причинно-наслідковий зв’язок між вакциною від коронавірусу виробництва компанії AstraZeneca і рідкісними випадками утворення тромбів вважається ймовірним, оголосило Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) у середу після чергового дослідження Комітету з фармаконагляду (PRAC).

Утім EMA продовжує рекомендувати використання вакцини AstraZeneca, оскільки її переваги значно перевищують недоліки.

Однак, згідно з даними Європейського агентства з лікарських засобів, низький рівень тромбоцитів слід згадувати як дуже рідкісний побічний ефект від AstraZeneca, а медичних працівників та вакцинованих треба інформувати про те, що в їхньому організмі протягом двох тижнів після щеплення можуть утворюватися тромби.

Хвороба, яка спричиняє утворення згустків крові та в деяких випадках є пов’язаною з низьким рівнем тромбоцитів, досі зустрічалася серед пацієнтів, щеплених препаратом AstraZeneca, дуже рідко. За даними EMA, понад 25 мільйонів людей у Європейській економічній зоні та Великобританії були вакциновані AstraZeneca, і з-поміж них зареєстрували тільки 62 випадки церебрального тромбозу та 24 – тромбозу внутрішніх органів. Унаслідок таких ускладнень померло 18 пацієнтів.

Емер Кук, директор EMA, на пресконференції наголосив: якщо комусь запропонують вакцину AstraZeneca, її слід прийняти, оскільки існує набагато більше шансів померти від коронавірусу, ніж втратити життя через побічний ефект вакцини.

Кук визнав, що більшість випадків тромбозів, про які повідомлялося до цього часу, стосувалися жінок до 60 років. Однак, за його словами, дослідження, засноване на наявних даних, не показало, що пацієнти певного віку чи статі більш схильні до утворення тромбів. Не посилюють ризик їхнього утворення також попередні захворювання. Можна сказати лише те, що у відомих випадках пацієнти реагували на AstraZeneca імунною реакцією, подібною до тієї, яку зрідка викликає антикоагулянт гепарин (Heparin).

Для порівняння ризиків керівник робочої групи аналітиків даних EMA Пітер Арлетт навів такий приклад: із 10 000 жінок, які приймають контрацептиви, у чотирьох щороку розвивається тромбоз.

В інтерв’ю італійській газеті у вівторок керівник групи вакцинації EMA Марко Кавалері заявив: «На мою думку, ми вже можемо сказати, що випадки тромбозів, пов’язані з вакцинацією, трапляються дуже рідко». А відтак додав: «Однак фактом є те, що частота мозкових тромбозів вища, ніж очікувалося, особливо серед молодих вакцинованих».

У березні кілька країн призупинили використання вакцини AstraZeneca після того, як було припущено, що вона може спричинити утворення тромбів. Згодом EMA та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) також протестували цей препарат. Виявилося, що він ефективний та безпечний.

Агенція ЄС з ліків теж досліджує можливість утворення тромбів у зв’язку із застосуванням усіх вакцинам, які до цього часу були схвалені в ЄС, у тому числі Pfizer/BioNTech, Moderna та Johnson & Johnson.

Джерело:  (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня