Третина людей, які перехворіли на Covid, мають неврологічні розлади – дослідження
У значної частини людей, які перехворіли на Covid-19, виникають психіатричні та неврологічні проблеми, йдеться у дослідженні, опублікованому в медичному журналі «Lancet Psychiatry».
На основі дослідження 230 тисяч людей, переважно мешканців США, виявилося, що у кожного третього пацієнта, який переніс Covid-19, протягом наступних шести місяців діагностували неврологічні чи психіатричні розлади.
Вчені вважають, що пандемія може викликати хвилю психічних та неврологічних проблем.
Автори дослідження зазначають, що наразі не зрозуміло, яким чином новий тип коронавірусу (SARS-CoV-2) може бути пов’язаний з такими психічними розладами, як тривога або депресія, але це були найпоширеніші з 14 досліджуваних розладів.
Інсульт, деменція та інші неврологічні розлади, що виникають після Covid-19, були менш поширеними, однак, за словами дослідників, їх кількість є значною, особливо серед пацієнтів, які мали важкий перебіг захворювання на Covid-19.
Макс Такет, психіатр Оксфордського університету, один із керівників дослідження, підкреслив – результати свідчать про те, що пацієнти після Covid-19 частіше мають неврологічні або психічні розлади, ніж після грипу чи інших респіраторних інфекцій.
Дослідження не могло визначити, які біологічні чи психічні процеси спричиняють ці симптоми, але, за словами науковця, необхідні термінові дослідження проблеми для профілактики та лікування.
На основі дослідження 236 379 людей, переважно мешканців США, виявилося, що у 34 відсотків тих, хто перехворів на Covid-19, протягом наступних шести місяців діагностували неврологічні чи психіатричні розлади. У цих людей частота цих відхилень була вищою, ніж у тих, хто вилікувався від грипу або інших респіраторних інфекцій у контрольній групі за той самий період. Як зазначається в дослідженні, цей ефект можна пов’язати з Covid-19.
Найпоширенішим розладом, який мали 17 відсотків пацієнтів, було занепокоєння, 14 відсотків страждали від перепадів настрою.
У 7 відсотків пацієнтів, які потрапляли до реанімаційних відділень, протягом наступних пів року діагностували інсульт, а у двох відсотків – деменцію.
«Хоча індивідуальні ризики у більшості розладів невеликі, вплив на все населення може бути значним», – наголошує Пол Харрісон, професор психіатрії Оксфордського університету, інший керівник дослідження.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися