karpat.in.ua

У британських кажанів виявили коронавірус

У Великобританії у маленьких підковикових кажанів (Rhinolophidae) був виявлений штам коронавірусу, пов’язаний зі збудником Covid-19, проте немає доказів того, що цей новий вірус заразив людей.

Експерти з Університету Східної Англії, Лондонського зоологічного товариства та Англійської служби охорони здоров’я (PHE) у графствах Сомерсет, Глостершир, та Уельсі зібрали та протестували зразки фекалій більш ніж 50 маленьких підковикових кажанів.

Секвенування геному виявило новий вірус в одному із зразків. Подібний до ГРВІ сарбековірус був вперше виявлений у маленьких підковикових кажанів, і вперше у Великобританії, – йдеться у повідомленні Університету Східної Англії.

За словами дослідницької групи, вірус, імовірно, був у цих кажанів тривалий час, а виявили його лише зараз, оскільки таке тестування на цих тваринах було проведено вперше.

Дослідники також підкреслили, що цей новий вірус не становить прямої загрози для людини, допоки не буде генетично змінений. Мутація може статися, якщо людина із хворобою Covid-19 заразить кажана, тому кожен, хто може контактувати з таким дрібним ссавцем, повинен носити відповідне захисне обладнання.

„Підковикових кажанів можна зустріти по всій Європі, Африці, Азії та Австралії, а особини, яких ми тестуємо, живуть на самому західному краю цієї географічної області. Подібні віруси вже були виявлені в інших видів підковикових кажанів у Китаї, Південно-Східній Азії та Східній Європі”, – цитує у повідомленні Діана Белл, спеціаліст університету із захворювань, що передаються людиною (зоонози).

„Наші дослідження щодо цих вірусів були більш масштабними, як у географічному, так і з точки зору видів, і ми припускаємо, що ці віруси набагато більш присутні у понад 90 видах підковикових кажанів. Ми знаємо, що в багатьох інших видах ссавців зустрічаються різні коронавіруси. Це саме той випадок, про який кажуть – хто шукає, той знайде”, – пояснила фахівець.

Дослідження походження вірусу SARS-CoV-2, який викликає хворобу Covid-19 у людей, зосереджено на підковикових кажанах, однак існує близько 1400 інших видів кажанів, і вони складають 20 відсотків відомих видів ссавців,– додала вона.

Наше відкриття підкреслює необхідність надійного генетичного тестування цих вірусів у популяціях кажанів по всьому світі. І це у свою чергу піднімає важливе питання про те, які ще тварини можуть переносити ці віруси, – підкреслюють вчені.

Джерело:  (portfolio.hu)