У Сербії призупинили щеплення іноземців

У Сербії призупинили щеплення іноземців

12:19 Квітень 12, 2021

Життя 513 2 хвилини

Magyar

Наразі лише близько 30 відсотків населення (2,7 млн осіб) отримали вакцину від коронавірусу в Сербії, тому щеплення іноземців призупиняється для збільшення рівня вакцинації громадян Сербії, заявила прем’єр-міністр Ана Брнабіч.

Вона також додала, якщо вакцинація триватиме такими темпами, життя може повернутися у звичне русло до липня.

Наприкінці березня на кордонах Сербії утворилися величезні черги, оскільки іноземці також могли отримати в країні безкоштовно та без попередньої реєстрації вакцину «AstraZeneca». Люди масово прибували з країн, де вакцинація проходить повільно, зокрема, з Боснії і Герцеговини, Північної Македонії та Чорногорії.

В останні дні березня у Сербії вакциною «AstraZeneca» щепили 22 тисячі іноземців. Кілька днів тому Ана Брнабіч підтвердила інформацію, яка з’явилася у ЗМІ, що Сербія дозволила щеплення  іноземців у країні, оскільки наприкінці березня закінчився термін дії приблизно 25 тисяч доз вакцини і не хотіла даремно втрачати препарат.

Аналітики стверджують, що допомога іноземцям має і політичне підґрунтя. Раніше Сербія подарувала вакцини Боснії і Герцеговині, Північній Македонії та Чорногорії, деякі політичні експерти вважають, що офіційний Белград таким чином прагне ще більше посилити свою позицію в регіоні.

(hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня