karpat.in.ua

Вчені розробили вакцину для профілактики хвороби Лайма

Укуси кліщів можуть призвести до хвороби Лайма, яка досить часто протікає абсолютно безсимптомно, тому пацієнт може навіть не помітити наявність недуги, а віддалені наслідки виявляються лише через роки після одужання. На щастя, лікар штату Массачусетс розробив вакцину, яка запобігає розвитку хвороби Лайма у людей.

Вакцина вже була затверджена Управлінням з контролю за продуктами та ліками наприкінці 2020 року, тому вчені могли розпочати тестування на людях. Клінічне випробування першої фази провели на 66 людях, і за належних результатів вакцинація стане доступною до весни 2023 року.

Розробник вакцини Доктор Марк Клемпнер працює над лікуванням хвороби Лайма вже більше десяти років. У США кількість захворювань, що передаються кліщами, невпинно зростає роками, тому уряд інвестував 1 мільйон доларів у дослідження доктора Клемпнера.

Якщо традиційні щеплення стимулюють імунну систему пацієнта виробляти антитіла, фаза PrEP, розроблена лікарем, дозволяє доставляти антитіла безпосередньо в організм пацієнта, роблячи їх більш ефективними. Таким чином, активний інгредієнт знищує бактерії, які спричиняє укус кліща, до зараження пацієнта. Однак ефект триває лише дев’ять місяців, тому людям слід робити щеплення щороку. Випробування, які, ймовірно, триватимуть до кінця року, будуть проводитись у Лінкольні, штат Небраска.

Клепмпнер зробив наступну заяву щодо дослідження:

„Зрозумівши механізм захисту в організмі людини після зараження, ми розробили вакцину з новим підходом. Ми дуже сподіваємось, що він буде ефективним та безпечним”.

За підрахунками Center for Disease Control, хворобою Лайма можуть заразитись майже півмільйона американців щороку. Однак це питання активно вирішується не лише в США, а й у Європі, оскільки кількість людей, які постраждали від хвороби Лайма, останнім часом досягла тривожних масштабів на нашому континенті.

Для порівняння в сусідній Угорщині, угорська компанія Lyme Diagnostics Kft. також отримала рекордну суму близько 1,1 млрд форинтів фінансової підтримки від Європейського Союзу для допомоги у боротьбі з хворобою Лайма більш надійним, ніж раніше, методом діагностики.

Джерело:  (mandiner.hu)