На Україні більше не буде дитячих будинків. Як бути далі?
Дітей з цього року вже не будуть влаштовувати в сиротинці (дитячі будинки) і відповідні інстанції робитимуть усе можливе, щоб дитина залишилася і жила з рідними батьками.
Цього року в Україні завершується процес реформування сиротинців для влаштування дітей у патронатні або прийомні сім’ї. Про це заявив під час селекторної наради з представниками ОДА заступник міністра соціальної політики Олег Коваль, передає прес-служба Департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації.
За його словами, це означає, що з 2020 року дітей не влаштовуватимуть у сиротинці, але будуть робити все можливе, щоб дитина жила з рідними батьками, і тільки у виняткових випадках – направлятимуть будь-кого з дітей в патронатні або прийомні сім’ї, а також дитбудинки сімейного типу.
«Діти зможуть жити в дитячих будинках до 2023 року. До 2023 року на місці дитячих будинків будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри. Ці центри надаватимуть допомогу всім дітям, незалежно від їхнього соціального статусу і віку», – зазначив пан Коваль.
За його словами, з цього року влаштування дітей в сиротинці стане платним.
Як відомо, у минулому, 2019 році в Україні жертвами злочинів стали 6 тисяч дітей. Таку інформацію повідомила пресслужба Офісу генпрокурора у середу, 12 лютого.
У відомстві також додали, що за рік правоохоронці зареєстрували близько 12 тисяч кримінальних проваджень щодо неповнолітніх. Справи були відкриті в результаті конфлікту підлітків з законом, а також через дітей, які постраждали від насильства.
Як повідомив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов, зараз у відомстві вивчають нові підходи щодо допитів дітей-жертв і дітей-свідків злочинів.
За його словами, перш за все, враховується дитяча психологія, сприйняття і мінімізація стресу.
Пан Мамедов також відзначив, що Офіс генпрокурора спільно з Нацполіцією планує запровадити новий підхід до допиту потерпілих дітей і свідків. Його суть полягає в принципі американського Children’s Justice Centr – «одного разу».
Тобто, допит дитини може проводитися тільки один раз, однією стороною процесу (суддею або слідчим), на одному етапі досудового розслідування, пояснив заступник генпрокурора.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися