karpat.in.ua

Для стримування змін клімату потрібна зміна і способу життя еліти

Британські експерти у своєму звіті звертають увагу на те, що 1 відсоток найбагатших людей світу виробляє удвічі більше вуглекислого газу, ніж 50 відсотків усіх найбідніших, тож для стримування змін клімату також необхідні радикальні зміни способу життя заможних людей.

5 відсотків найбагатших – так звана «забруднююча еліта» – внесли 37 відсотків у зростання викидів вуглецю між 1990 і 2015 роками, повідомляє BBC News.

Звіт був підготовлений Кембриджською комісією зі сталого розвитку, яка вивчала, як найкраще активізувати зусилля щодо зменшення викидів вуглецю. Однак критики заявляють, що скорочення викидів може бути прискорене за рахунок технологічного прогресу.

Один із авторів звіту, Пітер Ньюелл, з Університету Сассекса заявив, що комісія всебічно підтримує технологічний прогрес, але очевидно, що необхідні більш рішучі дії, оскільки викиди продовжують зростати.

Професор вважає, що людству потрібно стримувати надмірне споживання, і це треба починати із «забруднюючої еліти».

«Ці люди найбільше літають, їздять на найбільших автомобілях і живуть у найбільших будинках, опалення яких для них не становить проблем, тому вони навіть не турбуються тим, чи утеплене їхнє житло. Це люди, які можуть дозволити собі гарну теплоізоляцію та використання сонячних панелей, при бажанні», – каже експерт.

На думку Ньюелла, проблему кліматичних змін можна вирішити, якщо кожен зробить внесок у колективні зусилля, з боку багатих це означає – подавати приклад біднішим, споживаючи менше.

«Багаті люди, які багато літають, вважають, що можуть компенсувати свої викиди за допомогою посадки дерев та інших подібних проектів із вилучення вуглецю. Однак ці ініціативи дуже суперечливі та неефективні», – підкреслив професор, зазначивши, що багаті мали б просто менше літати та їздити, навіть якщо вони використовують електрокари, оскільки це також створює навантаження на систему електропостачання.

Згідно з доповіддю комісії, цілей Паризької кліматичної конвенції неможливо досягти без радикальних змін у способі життя та поведінці, в першу чергу, найбагатших людей у суспільстві.

MTI