karpat.in.ua

Благодійний фонд «Геніус» провів тренінг вихідного дня з удосконалення знань з української та англійської мов

16–18 квітня в місті Берегові відбувся другий тренінг вихідного дня з удосконалення знань з української та англійської мов, а також підготовки до учнівських олімпіад. Захід організував Благодійний фонд «Геніус». Урочисте відкриття тренінгу влаштували в атріумі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

З огляду на епідемію коронавірусу навчання проводили наполовину онлайн, наполовину з присутніми на заняттях учнями.

Першого дня, у п’ятницю, учасники слухали лекції вчителів в онлайн-форматі. У суботу з дотриманням протиепідемічних правил відбулося урочисте відкриття семінару для обдарованих учнів. Відтак для невеликих груп в аудиторіях Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ провели лекції. У неділю заняття продовжили знову в онлайн-форматі.

До участі в тренінгу організатори запросили учнів 9–11-х класів, які бажають удосконалити свої знання з української та англійської мов. Заявки подали 52 школярі з різних навчальних закладів з усіх куточків області. Спершу тренінг планували проводити на вихідних три тижні поспіль. Однак після обговорення цього питання відповідальними особами було прийняте рішення перенести подальші заняття на червень з огляду на завершення навчального року, випускні іспити та епідемічну ситуацію.

Мета тренінгів вихідного дня з підтримки талантів і вдосконалення знань – підготувати школярів до учнівських олімпіад, у тому числі закордонних, до ЗНО, а також розвинути їхні ораторські здібності.

Директор Благодійного фонду «Геніус» Наталія Вараді висловила сподівання, що захід стане корисним для учнів і залишить незабутні спогади, незважаючи на нетрадиційний формат проведення. Вона також побажала учасникам успіхів у навчанні та прагнення до знань.

Довіз учнів для участі в тренінгу вихідного дня забезпечується Благодійним фондом «Геніус». Захід проводиться за підтримки уряду Угорщини, Державного секретаріату з питань національної політики Угорщини, Фонду ім. Габора Бетлена й комісії з питань розвитку співпраці області Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаття та координації Програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського регіону.

(K. K./Kárpátalja hetilap)