5 країн, де роботи поширюються з швидкістю світла

5 країн, де роботи поширюються з швидкістю світла

11:56 Квітень 20, 2021

Життя 233 6 хвилин

Magyar

Почалося поширення так званої роботизації, завдяки чому автоматизовані машини відтепер здатні виконувати складні завдання на деяких робочих місцях. Численні звіти підтверджують припущення, що роботизація вже набуває популярності у дедалі більшій кількості країн. Ніщо не показує цього краще, ніж вимірювання Міжнародної федерації робототехніки, згідно з яким, поки в 2016 році на 10 000 працівників припадало в середньому 74 промислові роботи, то до 2020 року цей показник зріс до 113. На основі даних Analytics Insight ми вирішили представити передові технології робототехніки.

Сінгапур

Сінгапур, – найбільш відомий як фінансовий центр, або місто-держава, – нещодавно захотів вибороти собі звання піонера в галузі робототехніки і на сьогоднішній день має низку дослідницьких відділів, пов’язаних з робототехнікою. Згідно з підрахунками Міжнародної федерації робототехніки за 2019 рік, у Сінгапурі на 10 000 працівників припадає найбільша кількість роботів – 918.

У місті-державі, що розташоване на островах Південно-Східної Азії, існує значний попит на промислових роботів в електронній промисловості, особливо що стосується напівпровідників та обчислювальної техніки, завдяки чому 75% пропозиції поглинається цими секторами. Такого результату було досягнуто, серед іншого, завдяки тому, що уряд Сінгапуру в 2016 році зобов’язався протягом трирічного періоду інвестувати понад 450 мільйонів доларів США, які були спрямовані на розробку та впровадження робототехніки у більш важливих сферах, таких як охорона здоров’я, будівництво, виробництво та логістика. Крім того, в країні також була запущена більш амбіційна програма, яка отримала назву «Дослідження, інновації та підприємництво 2020» (Research, Innovation and Enterprise 2020), бюджет якої на п’ять років перевищує 19 млрд доларів США. Зазначається, що частина коштів буде використана для підтримки програм досліджень та розробок.

Південна Корея

У 2017 році в Південній Кореї на 10 000 робітників припадало 710 промислових роботів, але до 2019 року це число зросло до 868. Як і у випадку із Сінгапуром, в Південній Кореї серед гравців електронної промисловості також є попит на такі інновації. Уряд Південної Кореї в свою чергу теж серйозно налаштований підтримувати розвиток робототехніки, обіцяючи, наприклад, полегшити державні правила в секторі робототехніки, одночасно збільшивши державне фінансування галузі на 32%. В результаті ініціативи, за попередніми підрахунками, в 2021 році в азіатській країні працюватиме 630 000 промислових роботів.

Японія

Японія вже протягом багатьох років є провідним світовим експортером роботів. Для прикладу, в 2012 році їх експорт склав 3,4 мільярда ієн (приблизно 94 мільйони гривень), що становить 50% від загальної пропозиції на ринку. В Японії, до речі, на 10 000 працівників працюють 364 промислові роботи. І хоча це число менше, ніж у Південній Кореї чи Сінгапурі, Японія є найважливішим виробником роботів у світі, де роботів часто виробляють власне інші роботи. Готові роботи в основному використовуються в галузі електроніки, автомобільній промисловості та металургії.

Японія також знаходиться в авангарді так званого ринку серверних роботів, і країна постійно виділяє ресурси для поліпшення якості життя роботів. У цих рамках використовуються більш досконалі технології, такі як штучний інтелект або структури “big data”.

Швеція

За поширеністю робототехніки серед європейських країн зазвичай домінує Швеція. У країні на 10 000 робітників припадає 274 промислові роботи, більша частина з яких знаходиться в автомобільній та металургійній промисловості. Згідно з опитуванням Європейської комісії в 2017 році, 80% шведів позитивно ставляться до появи роботів та штучного інтелекту, а шведські профспілки також підтримують зусилля по збільшенню кількості робототехніки. Швеція також є батьківщиною для ряду компаній, що займається робототехнікою, таких як ABB Robotics, IBC Robotics, Robotdalen або Giraff.

Данія

Данія, де на доросле населення припадає менше 6 мільйонів працівників, також знаходиться в авангарді робототехніки, маючи 243 промислові роботи на 10 тис. робітників. Крім того, датське місто Оденсе прагне стати найважливішим у світі центром розвитку та комерціалізації робототехніки. На сьогоднішній день створено кластер під назвою Odense Robotics, в якому працюють приблизно 129 компаній та постачальників для оптимізації потужностей.

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня